Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Wielkanocna – 15.04.2018

3 Niedziela Wielkanocna15.04.2018

 

  • Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 10 Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „ Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Cały Kościół w Polsce tę Niedzielę Biblijną przeżywa jako drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Zachęcam do częstej lektury lektury Pisma Świętego w naszych domach i rodzinach. Nieszpory o 16,30 i Msza wieczorna o g. 17,00. Po  każdej Mszy Świętej przedstawiciele Komitetu Społecznego”Pomoc dla Adasia Śliwy” z Jaśkowic przeprowadzają zbiórkę pieniężną do puszek przed kościołem. Zebrane środki zostaną w całości przeznaczone na leczenie i rehabilitację bardzo chorego dziecka Adasia Śliwy z Jaśkowic.

 

  • Dzisiaj w parafii św. Piotra w Wadowicach o godz. 17.15 spotkanie dla narzeczonych, małżeństw i rodzin z dekanatu Skawina, które organizuje Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

 

  • Msze Święte w tym tygodniu będą w poniedziałek, środę i piątek o g. 7,00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18,00.

 

  • Za tydzień w naszej parafii na Mszach Świętych będziemy gościć diakona i kleryka z Krakowskiego Seminarium Duchownego. W ramach niedzieli Powołań klerycy KSD spotykają się w parafiach, podejmując temat powołania życiowego. Planowane są spotkania z Liturgiczną Służbą Ołtarza i scholą o g. 9.30 oraz z młodzieżą i kandydatami do bierzmowania o godz. 11.30.

 

  • Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia uroczystości odpustowej w naszej parafii. Dziękuję także za życzenia przedstawicieli naszej parafii i zawartość kosza z okazji 25 rocznicy świeceń kapłańskich. Dar ten, jak i ofiara Ks. prałata Czesława Sandeckiego, kaznodziei odpustowego, zostanie przekazana na rzutnik, który w niedługim czasie zostanie zamontowany w naszej parafii.

 

  • W minioną niedzielę niedzielę zespół LKS Borkowianka grupa”żak” zadebiutował w rozgrywkach ligowych. Najlepszym zawodnikiem drużyny został wybrany strzelec bramki, kapitan zespołu Leon Fudali. Trwają jeszcze zapisy do drużyny.

 

  • W najbliższy piątek 20.04.2018 o godz. 18.00 w SP w Borku Szlacheckim odbędzie się zebranie wiejskie. Dotyczyć będzie zatwierdzenia nazw ulic i spraw bieżących. Sołtys wraz z Radą Sołecką zaprasza i prosi o liczne przybycie.