Ogłoszenia duszpasterskie – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, 05.04.2021

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, 05.04.2021

  • Dzisiaj Poniedziałek w oktawie Świąt Wielkanocnych. Msze Święte będą jeszcze o godz. 10.30 i 13.00. Nie będzie Mszy wieczornej o godz. 17,00. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  • Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która kończy oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Na zakończenie Mszy Świętej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, uczczenie obrazu Jezusa Miłosiernego oraz zawierzenie świata Bożemu miłosierdziu.
  • Dziękuję osobom, które przygotowały dekorację „Ciemnicy” i „Bożego Grób” oraz wystrój naszego kościoła do Liturgii Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Dziękuję ministrantom, lektorom, p. kościelnemu i p. organiście, strażakom za wartę przy Bożym Grobie, panom od baldachimu oraz wszystkim osobom, które angażowały się i brały udział się w liturgii, procesji rezurekcyjnej tegorocznych Świąt Wielkanocnych.
  • Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz wsparcie dla osób chorych, starszych i niepełnosprawnych przy zakupie baranków wielkanocnych.
  • Bóg zapłać za ofiarę na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii złożoną w kościele w ostatnią niedzielę marca. Dziękuję również tym rodzinom, które w miesiącu marcu wsparli ten cel poprzez konto parafialne.
  • W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada rodzinom z ul. Szlacheckiej 103, 105, 109, 115 i 117.
  • Msze Święte w tym tygodniu będą środę i piątek rano o godz. 7.00, a we wtorek, czwartek i sobotę o g. 18,00. Cicha Adoracja w sobotę i niedzielę pół godziny przed Mszą wieczorną.