Ogłoszenia duszpasterskie – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 19.05.2019 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA19.05.2019

  • Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej o godz. 10,30 I Komunia Święta. Po Mszy o godz. 8,00 modlimy się za zmarłych z II cz. wypominków. O godz. 16,30 nabożeństwo majowe i Msza wieczorna o godz. 17,00. Zapraszam na nabożeństwa majowe, które w tygodniu odprawiane są po Mszy wieczornej.
  • W tym tygodniu dzieci, które przystąpiły do I Komunii świętej mają „ Biały Tydzień”. W środę wspomnienie św. Rity, a w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie o godz. 17,00 Msza Święta z procesją światła. W piątek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.
  • W sobotę o godz. 8,15 spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy gimnazjalnej.
  • Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Zachęcamy chętnych parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie www.darna100.pl
  • Burmistrz Miasta i Gminy Skawina zaprasza do udziału w XVI Imprezie Środowiskowej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, która odbędzie się na terenie Parku Miejskiego w Skawinie w sobotę 1 czerwca 2019 r. w godz. 12,00-17,00.
  • Za tydzień już 4 niedziela maja i składka na cele inwestycyjne i remontowe naszych parafialnych obiektów. Kończymy powoli utwardzenie terenu na miejsce postojowe i chcemy się zabrać za wymianę dachu na plebanii.

W przyszłą niedzielę pamiętajmy o  Dniu Matki i o wyborach do parlamentu Europejskiego. Jesteśmy członkiem Unii Europejskiej od 15 lat i mamy prawo współdecydować o naszych europejskich sprawach i wybierać ludzi, którzy słuchają Polaków i chcą służyć Polsce.