Ogłoszenia duszpasterskie – VI NIEDZIELA OKRESU WIELKIEGO POSTU – 14.04.2019 

VI NIEDZIELA OKRESU WIELKIEGO POSTU14.04.2019

 • Dzisiaj Niedziela Palmowa. Przed kościołem o godz. 10,30 poświęcenie palm i procesja wokół kościoła. Po Mszy Świętej rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniej wykonaną palmę. Ostatnie Gorzkie żale w tegorocznym Wielkim Poście o godz. 16.00, a o 17,00 wieczorna Msza Święta.
 • Ofiarę na na kwiaty do Bożego Grobu oraz na baranki wielkanocne  można składać do skarbony przy ambonie. Natomiast przy wyjściu z kościoła, po każdej Mszy Świętej nasza schola rozprowadza PASCHALIKI.
 • We wtorek okazja do spowiedzi przedświątecznej od godz. 15,30 do 16,45 i od godz. 17,15 do 18,30. Rano odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w tych rodzinach, które zgłoszą taką potrzebę.
 • Spotkanie ministrantów i lektorów na przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego w środę o godz. 18,30.
 • Msze Święte będą w poniedziałek i w środę o godz. 7,00, a we wtorek o g. 18,00.
 • Od czwartku wieczorem rozpoczyna się  Triduum Paschalne, które kończy się  nieszporami w Niedzielę Zmartwychwstania. Kościół w uroczystej liturgii  celebruje Misterium Chrystusa Ukrzyżowanego, Pogrzebanego i Zmartwychwstałego”.
 • Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18,00. Adoracja przy Ciemnicy do godz. 22,00.
 • W Wielki Piątek o 15,00 w godzinie śmierci Pana Jezusa zapraszam na koronkę do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa o 17,15. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o g. 18,00. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i Adoracja całą noc. Od godz. 22,00 – 23,00 adoruje młodzież, a potem rodziny według ustalonego porządku zgodnie z wyznaczonymi ulicami.
 • Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę o godz. 9,00, 10,00 i 11,00. Po ostatnim święceniu pokarmów adoracja przy Bożym Grobie dla dzieci od klasy 0 do klasy 6 SP.
 • Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o 19,30, a po niej procesja rezurekcyjna. Na Wigilię przynosimy świece.
 • Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte będą o godz. 8,00, 10,30, i 17,00. Natomiast w Poniedziałek Wielkanocny o 8,00, 10,30 i

13,00 z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego. Nie będzie Mszy o 17,00.

 • Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę na Górę św. Anny i do Piekar Śląskich, proszone są o dokonanie wpłaty i podanie danych , potrzebnych do ubezpieczenia(nr pesel. adres zamieszkania)

Wczoraj w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego biskup pobłogosławił 33 mężczyzn do posługi nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii w naszej Archidiecezji. Będą oni roznosić Komunię Świętą chorym i pomagać w rozdawaniu Ciała Pańskiego na Mszach z udziałem dużej ilości wiernych. Wśród nich jest nasz parafianin pan Mariusz Gibek. W związku z tym wydarzeniem Ks. Abp Marek Jędraszewski kieruje do naszej wspólnoty parafialnej następujące słowo…….