Ogłoszenia duszpasterskie – VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020 

VII Niedziela Zwykła23.02.2020

  • Dzisiaj dodatkowa Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Chrztu o godz. 13,00. O g.15,00 Grupa teatralna, działająca przy naszej parafii, zaprasza na spektakl pt. „ Rozejrzyjcie się wokół”. O godz. 16,30 adoracja i Msza wieczorna o g. 17,00.
  • W naszej archidiecezji rozpoczyna się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Trwa on do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, która w tym roku przypada 7 czerwca.
  • Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Pragniemy wynagradzać Bogu za swoje grzechy, za grzechy naszych braci i sióstr, szczególnie za pijaństwo, rozwiązłość i za wszelkie zgorszenia.
  • W środę początek Wielkiego Postu. Msze z obrzędem posypania głów popiołem będą rano o godz. 8,00 i wieczorem o 18,00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ograniczenie spożywania posiłków do trzech.
  • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Drogi Krzyżowe będą odprawiane w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.15. Msza święta w piątki Wielkiego Postu będzie wieczorem o g. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele o godz. 16.00.
  • Zgodnie z inicjatywą Konferencji Episkopatu Polski 1 piątek Wielkiego Postu będziemy przeżywać w Kościele w Polsce jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystania seksualnego nieletnich.
  • Spotkanie dla osób przygotowujących się do bierzmowania dla grupy pogimnazjalnej będzie w sobotę 29 lutego o 8,15, a dla drugiej grupy w niedzielę 1 marca po Mszy o godz. 10,30.
  • Spotkanie ministrantów w sobotę 29 lutego o godz. 16,45 w salce.
  • Dziękuję rodzinom, które w ostatnim tygodniu zatroszczyły się o zewnętrzny wygląd naszej świątyni. W najbliższym tygodniu proszę o tę posługę rodziny z ul. Długiej mieszkające pod numerami 104, 102, 100, 76 i 72.
  • Msze Święte w tym tygodniu będą w poniedziałek o g. 7,00, środę o 8,00 i 18,00, a we wtorek, czwartek, piątek i sobotę o 18,00.