Ogłoszenia duszpasterskie – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 19.07

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 19.07

 

  • Dzisiaj o godz. 16,30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • W kalendarzu liturgicznym w środę przypada święto św. Marii Magdaleny, w czwartek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, a w piątek wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
  • Z okazji wspomnienia Patrona Kierowców i Podróżnych, św. Krzysztofa, w Kościele w Polsce w dniach 19 – 26 lipca 2020 jest obchodzony kolejny Tydzień św. Krzysztofa. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Zachęcam do udziału w misyjnej akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.
  • O godz. 13,00 dodatkowa Msza Święta z udzieleniem Chrztu świętego. Składka inwestycyjno – remontowa z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na pokrycie kosztów zamontowanych barierek w budynku plebanii.
  • Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o naszą świątynię. W najbliższym tygodniu o tę posługę proszę rodziny z ul. Nad Potokiem 2, 4, 8, 10, 12.
  • Zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny można składać wzdłuż ogrodzenia za kontenerem z odzieżą do 29 lipca włącznie. Akcja ta wspiera polskich misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii.
  • Nasz biskup kieruje do nas słowo w związku z pieszą pielgrzymka na Jasna Górę : Zaproszenie-na-Pieszą-Pielgrzymke-do-Częstochowy
  • Msze Święte w tygodniu będą odprawiane w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7,00, a we wtorek, czwartek i sobotę  o godz. 18,00. Pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja.