Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2019 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA15.09.2019

 

  • Dzisiaj wspomnienie NMP Bolesnej. O godz. 15,00 Msza Święta na rozpoczęcie kolejnego etapu przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla kandydatów oraz ich rodziców . Nieszpory o godz. 16,30 i Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, w środę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, w piątek wspomnienie świętych męczenników koreańskich, a w sobotę święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  • Bardzo dziękuję rodzinom, które na ten tydzień zatroszczyły się o nasz kościół. Na najbliższy tydzień o tę posługę proszę rodziny z ul. Szlacheckiej mieszkające pod numerami 75, 77, 89, 91 i 95.
  • W dniach 20 – 21 września odbędzie się parafialna pielgrzymka do Baranowa Sandomierskiego, Sandomierza, Wąwolnicy i Kazimierza Dolnego. Wyjazd w piątek po Mszy Świętej o godz. 7,00. Autokar będzie podstawiony na przystanku przy sklepie. Spotkanie dla pielgrzymów będzie we wtorek o godz. 18,45. Proszę o wpłacenie pozostałej kwoty i podanie nr PESEL, adresu i numeru telefonu.
  • Spotkania naszej scholi parafialnej odbywają się w soboty o godz. 9,30 . Serdecznie zapraszamy dzieci od klasy 3 i starsze oraz młodzież.
  • Za tydzień 4 niedziela miesiąca. O godz. 13,00 będzie dodatkowa Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Chrztu . A ofiara złożona na składkę w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie  na potrzeby remontowe i inwestycyjne naszej parafii. Już od soboty można cieszyć oko nowym wyglądem budynku katechetycznego – plebanii. Teraz przez najbliższe miesiące starajmy się zmobilizować, aby pokryć wydatki  za materiał i wykonane prace. Dlatego proszę o ofiarność na ten cel także tych, którzy jeszcze nie mieli okazji do włączenia się w to dzieło, które jest wizytówką całej naszej parafii.
  • Burmistrz Miasta i Gminy Skawina informuje o rozpoczęciu tworzenia Strategii Rozwoju Gminy Skawina na lata 2021 – 2030. W najbliższych tygodniach odbędą się spotkania z mieszkańcami. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 19 września o godz. 18,00 w Borku Szlacheckim w szkole.
  • W tym tygodniu Msze Święte będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7,00,  a we wtorek , czwartek i sobotę o godz. 18,00.