Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 04.10

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 04.10

 

  • Dzisiaj przypada wspomnienie św. Franciszka, patrona ekologów. Po Mszy Świętej o godz. 10,30 spotkanie 2 grupy, przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania. O godz. 16,30 nabożeństwo różańcowe. Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • W tygodniu nabożeństwo różańcowe odprawiamy przed Mszą wieczorną o godz. 17,30. Polecajmy w tej modlitwie młodzież naszej parafii, która 9 października przyjmie bierzmowanie. Modlić się będziemy także o zapewnienie całkowitej ochrony życia dzieci poczętych. 22 października Trybunał Konstytucyjny zdecyduje czy można zabijać chore dzieci nienarodzone. Dlatego pilnie potrzebna jest modlitwa za życie. W tej intencji od 13 do 21 października będzie nowenna do św. Jana Pawła II. Materiały związane z tą ważną sprawą są na stronie internetowej. Broszura-i-nowenna
  • W poniedziałek przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, w środę wspomnienie NMP Różańcowej, a w piątek bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. W przyszła niedzielę będziemy przeżywać XX Dzień Papieski. Przed kościołem do puszek będzie zbierana ofiara na fundusz stypendialny w ramach fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik budowany św. Janowi Pawłowi II.
  • W piątek o godz. 18,00 Ks. Bp Jan Zając udzieli młodzieży Sakramentu bierzmowania. Spotkania kandydatów przed bierzmowaniem w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 20,00. W środę próba ze świadkami. Okazja do spowiedzi przed bierzmowaniem będzie w czwartek od godz. 17,00 do 18,00 oraz przed próbami we wtorek i środę.
  • Dziękuję rodzinie z ul. Cichej 3, która w minionym tygodniu zatroszczyła się o naszą świątynię. W najbliższym tygodniu tę posługę podejmą rodziny młodzieży bierzmowanej we czwartek o g. 19,00. Natomiast rodziny z ul. Szkolnej wyznaczone na ten tydzień będą miały sprzątanie kościoła dopiero przy końcu obecnego harmonogramu w przyszłym roku na początku lutego.
  • Bóg zapłać za złożoną w ubiegłą niedzielę i inne niedziele września ofiarę na potrzeby remontowe i inwestycyjne naszej parafii. Po bierzmowaniu, jak Pan Bóg pozwoli, planowany jest montaż okien w kościele.
  • Msze Święte w tygodniu przez cały październik odprawiane są wieczorem po nabożeństwie różańcowym.