Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.10.2019 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA06.10.2019

  • Dzisiaj po Mszy o g. 10,30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania dla klasy VIII i grupy po SP. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16,30 i Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada wspomnienie NMP Różańcowej, w środę święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
  • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XIX Dzień Papieski pod hasłem          „ Wstańcie i chodźmy”. Przed kościołem do specjalnych puszek będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”
  • Nabożeństwa różańcowe w tygodniu odprawiamy pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17,30, a w niedziele o g. 16,30. Zapraszam w tym nadzwyczajnym miesiącu misyjnym, przeżywanym pod hasłem „Ochrzczeni i posłani” do licznego uczestnictwa w modlitwie różańcowej:

poniedziałek: kandydaci do bierzmowania; wtorek: klasy 0, 1 i 2 SP; środa: kl 3;

czwartek: kl. 5a i 5b; piątek: kandydaci do bierzmowania; sobota: kl 6 i 7

  • Spotkania naszej scholi parafialnej odbywają się w soboty o godz. 9,30 . Serdecznie zapraszamy dzieci już od klasy 2 i starsze oraz młodzież.
  • Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia bierzmowania będzie w sobotę o g. 8,15 dla grupy pogimnazjalnej, dla klasy VIII SP i grupy po Szkole Podstawowej w niedzielę po Mszy o g. 10,30 .
  • Składam podziękowanie rodzinom, które na ten tydzień zatroszczyły się o nasz kościół. Na najbliższy tydzień o tę posługę proszę rodziny z ul. Szlacheckiej mieszkające pod numerami 4, 6, 10, 14 i 16.
  • Dziękuję za złożone ofiary na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii w niedzielę 22 września oraz te, które wpłynęły na konto parafialne we wrześniu i w 1 tygodniu października. Bóg zapłać. Z tych złożonych ofiar zapłacona została blacha na podbitkę dachową i materiały na konstrukcję, konieczną do docieplenia dachu. Docieplenie dachu planujemy wykonać, jak będzie to możliwe, jeszcze  w tym miesiącu.
  • W tym tygodniu Msze Święte w dni powszednie będą po różańcu ok. g. 18,00.
  • Za tydzień wybory do polskiego parlamentu. Nie zapomnijmy o glosowaniu. Przed wyborami skierował słowo do katolików Przewodniczący KEP………