Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10.2019 

   XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA13.10.2019

 

  • Dzisiaj XIX Dzień Papieski. Przed kościołem po Mszy Świętej do specjalnych puszek przeprowadzona zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po Mszy o g. 10,30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania dla klasy VIII i grupy po SP. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16,30 i Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • W kalendarzu liturgicznym we wtorek przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, w środę św. Jadwigi Śląskiej. W czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, a w piątek święto św. Łukasza, ewangelisty. W przyszłą niedzielę uroczystość św. jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Składka za tydzień będzie przeznaczona na misje.
  • Nabożeństwa różańcowe w tygodniu odprawiamy pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17,30, a w niedziele o g. 16,30. Zapraszam do licznego uczestnictwa w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież i rodziny:

poniedziałek: kandydaci do bierzmowania; wtorek: klasy 6 i 7  SP; środa: kl. 3;

czwartek: kl. 5a i 5b; piątek: kandydaci do bierzmowania; sobota: kl. 0,1 i 2 SP.

  • Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia bierzmowania będzie w sobotę o g. 8,15 dla grupy pogimnazjalnej, dla klasy VIII SP i grupy po Szkole Podstawowej w niedzielę po Mszy o g. 10,30 .
  • Dziękuję rodzinom, które złożyły ofiarę na sprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu troskę o kościół podejmują rodziny z ul. Szlacheckiej mieszkające pod numerami 20, 22 i 24 oraz z ul. Topolowej nr 1 i 2.
  • W przyszłą niedziele o godz. 15.00 Msza Święta dla dzieci klas 3, przygotowujących się do I Komunii Świętej ich rodziców i rodzin.
  • Od tej niedzieli można składać wypominki do skrzynki, znajdującej się pod amboną. Kartki są w koszyczku przy wyjściu z kościoła. Na kartce wpisujemy imię i nazwisko w pierwszym przypadku.
  • W tym tygodniu Msze Święte w dni powszednie będą po różańcu po. g. 18,00.