Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.10.2019 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA20.10.2019

 

 • Dzisiaj po Mszy o g. 10,30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania dla klasy VIII i grupy po SP. O 15,00 Msza Święta dla dzieci klas 3, przygotowujących się do I Komunii Świętej ich rodziców i rodzin. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16,30 i Msza wieczorna o godz. 17,00.
 • W kalendarzu liturgicznym we wtorek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. W sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie uroczystość patronalna. O godz. 17,00 Msza Święta z procesją światła. W naszym kościele po Mszy uczcimy świętego papieża poprzez ucałowanie jego relikwii.
 • Nabożeństwa różańcowe w tygodniu odprawiamy pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17,30, a w niedziele o g. 16,30. Zapraszam do licznego uczestnictwa w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież i rodziny:

poniedziałek: kandydaci do bierzmowania; wtorek: klasy 6 i 7  SP; środa: kl. 3;

czwartek: kl. 5a i 5b; piątek: kandydaci do bierzmowania; sobota: kl. 0,1 i 2 SP.

 • W przyszłą niedziele o godz. 13.00 Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego.
 • Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o zewnętrzny wygląd naszego kościoła. W najbliższym tygodniu o tę posługę proszę rodziny z ul. Szlacheckiej nr 44 oraz z ulicy Zakątek nr 1, 3, 7 i 9.
 • Dziękuję wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli fundusz stypendialny Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Do puszek przed kościołem zebrano 1671 zł 50 gr.
 • Kartki z wypominkami rocznymi i jednorazowymi można składać do skrzynki, znajdującej się pod amboną. Kartki są w koszyczku przy wyjściu z kościoła. Na kartce wpisujemy imię i nazwisko w pierwszym przypadku.
 • W poniedziałek 21 X o g. 18,00 w Pałacyku Sokół w Skawinie odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach cyklu prozdrowotnego „Żyj świadomie – Biologia życia. Szczegóły na plakacie
 •  Plakat
 • W piątek 25 X w  o godz. 18,00 w Zespole Placówek Oświatowych w Borku Szlacheckim odbędzie się zebranie wiejskie z udziałem władz Gminy Skawina, Powiatu i Koła Łowieckiego.
 • Za tydzień składka na potrzeby remontowe i inwestycyjne naszej parafii
 • W tym tygodniu Msze Święte w dni powszednie będą po różańcu po. g. 18,00.