Ogłoszenia duszpasterskie – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.10.2019 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA27.10.2019

 

  • Dzisiaj Nabożeństwo różańcowe o godz. 16,30 i Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W Skawinie w dolnej parafii uroczystość odpustowa z sumą o godz. 18,00.
  • Zapraszam do licznego uczestnictwa w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież i rodziny pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17,30.
  • Okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych i pierwszym piątkiem miesiąca we wtorek, środę i czwartek od godz. 17.00 do godz. 18.00, a odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w czwartek od g. 9,00.
  • W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w kościele będą tylko przed południem o godz. 8,00 i 10,30. Na cmentarzu w Rzozowie Msza Święta z procesją będzie o godz. 14,00. Z racji uroczystości 1 listopada w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Święte w naszym kościele będą o g. 8,00 i 18,00. Przed poranną Msza o g. 7,30 będzie różaniec za zmarłych z czytaniem wypominków jednorazowych. Na cmentarzu w Rzozowie o g. 14,00 Msza Święta z procesją. Pamiętajmy o naszych zmarłych i spieszmy im z modlitewną pomocą. Błagajmy miłosiernego Boga o wieczne zbawienie dla nich. Pomagajmy im poprzez ofiarowanie Mszy Świętych, zyskiwanie odpustów dla nich i modlitwę wypominkową. Warunki zyskania odpustu za zmarłych będą podane w gablocie i na stronie internetowej. Kartki z wypominkami rocznymi i jednorazowymi można składać do skrzynki pod amboną. Mszę Świętą za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych będę odprawiał 1 listopada w Rzozowie o g. 14,00.
  • Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o zewnętrzny wygląd naszego kościoła. W najbliższym tygodniu o tę posługę proszę rodziny z ul. Zakątek nr 8, 12, 14, 16 i 18.

W tym tygodniu Msze Święte w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek będą po różańcu po godz. 18,00, w piątek o g. 8,00 i 10,30, a w sobotę o g. 8,00 i 18,00.