Ogłoszenia duszpasterskie – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.11.2019

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA02.11.2019

  • Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza wieczorna o godz. 17,00. Od godz. 16,30 do g. 17,00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy zakończona Litanią do św. Jana Pawła II. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa chcemy się duchowo przygotować aby owocnie przeżywać 100 -tną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Dlatego taka adoracja będzie w naszym kościele pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą we wtorek, czwartek, sobotę i w niedzielę do końca 2020 roku.
  • W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa, a w sobotę Rocznica Poświecenia Bazyliki Laterańskiej. W przyszłą niedzielę przypada XI Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach Świętych przed kościołem do puszek będzie można materialnie wesprzeć Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które w tym roku chce nieść pomoc potrzebującym chrześcijanom w Sudanie Południowym.
  • Dziękuję za ofiary złożone ofiary na wypominki roczne i jednorazowe. Za osoby zmarłe polecone w wypominkach rocznych będziemy się modlić w każdą niedzielę po Mszy o godz. 8,00 i przed Mszą o g. 10,30. Wypominki roczne podzielone są na dwie części i wywieszone w gablocie. Proszę sprawdzić i zgłosić ewentualne braki i pomyłki.
  • Dziękuję za złożone w ostatnią niedzielę października ofiary na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii. Za zebraną kwotę wypłacone zostały do końca roboty związane z nowym pokryciem dachu. Dzięki ofiarom i życzliwości wykonawców udało się skończyć wszystkie prace związane z termomodernizacją budynku plebanii: wymiana pokrycia dachowego, okien i ocieplenie stropu oraz elewacji. Bóg zapłać.
  • W sobotę 9 listopada o g. 8,30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy gimnazjalnej, a w przyszłą niedzielę po Mszy o g. 10,30 dla 2 grupy.
  • Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o zewnętrzny wygląd naszego kościoła. W najbliższym tygodniu o tę posługę proszę rodziny z ul. Szlacheckiej nr 46, 48, 52, 54, 58.
  • W zakrystii są do nabycia w cenie 12 zł kalendarze na 2020 rok z ciekawymi zdjęciami Karola Wojtyły i św. Jana Pawła II. Niech ten kalendarz będzie dekoracją w naszych domach, przypominającą rok urodzin pasterza całego Kościoła i naszego wielkiego Polaka.

W tym tygodniu Msze Święte będą odprawiane w poniedziałek, środę i  piątek  o g. 7,00, a we wtorek, czwartek i sobotę o g. 18,00.