Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 11.10

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 11.10

 

  • Dzisiaj przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Po Mszach Świętych przed kościołem do puszek można wspomóc zdolną młodzież, pochodzącą z niezamożnych rodzin. O godz. 16,30 nabożeństwo różańcowe. Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • W tygodniu różaniec odmawiamy przed Mszą wieczorną o godz. 17,30. Zapraszam wszystkich do tej modlitwy: w poniedziałek kl. 0,1 i 2, we wtorek kl. 8, w środę kl-y 6, w czwartek kl 3, w piątek kl. 4, a w sobotę i niedzielę kl-y 7.
  • We wtorek przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. W tym dniu 13 października zgodnie z inicjatywą Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, rozpocznie się modlitewna nowenna do św. Jana Pawła II za wszystkich sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Włączmy się w tę nowennę, aby stanowione przez człowieka prawo, nie zezwalało zabijać dziecka poczętego, z powodu podejrzenia choroby. Broszurki z nowenną można odebrać wychodząc z kościoła. W czwartek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, a w piątek św. Jadwigi Śląskiej i rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża.
  • W piątek 16 października zapraszam młodzież bierzmowaną na Różaniec i Mszę Świętą dziękczynną za łaskę Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza Święta o godz. 15,00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodzin
  • Dziękuję rodzicom młodzieży bierzmowanej za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz za złożony dar ołtarza. Ofiara ta razem z ofiarą rodziców od dzieci komunijnych będzie przeznaczona na zakup monstrancji do naszego kościoła.
  • W najbliższym tygodniu troska o kościół przypada rodzinom z ul. Szkolnej 52, 43, 39, 37, 35.
  • Od najbliższego tygodnia można polecać zmarłych do modlitwy w wypominkach rocznych i jednorazowych. Wypominki będą przyjmowane w kancelarii pół godziny przed nabożeństwem i po Mszy Świętej. Kartki można zabrać wychodząc z kościoła
  • Msze Święte w tygodniu odprawiane są wieczorem po różańcu ok. g. 18,05.
  • Budżet-obywatelski