Ogłoszenia duszpasterskie – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, 25.10

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, 25.10

 

  • Dzisiaj o godz 13,00 dodatkowa Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Chrztu.
  • O godz. 16,30 nabożeństwo różańcowe. Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • W tygodniu różaniec odmawiamy przed Mszą wieczorną o godz. 17,30. W ostatnim tygodniu października trzymajmy w ręku różaniec, aby się modlić w tym trudnym dla wszystkim czasie, za chorych , zarażonych koronawirusem i za siebie nawzajem oraz za zmarłych. Zachęcam wszystkich do tej modlitwy w kościele bądź w domach całymi rodzinami: w poniedziałek kl. 0,1 i 2, we wtorek kl. 8, w środę kl-y 6, w czwartek kl. 3, w piątek kl. 4, a w sobotę i niedzielę kl-y 7.
  • We wtorek Msza Święta będzie sprawowana z formularza na czas pandemii. W środę przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym roku nie będzie Mszy na cmentarzu w Rzozowie ani 1 listopada ani 2 listopada. W Dzień Zaduszny w naszym kościele będą 2 Msze z procesją do 5 stacji i modlitwami za zmarłych o godz. 8,00 i 18,00. Nawiedzenie cmentarza w miarę możliwości starajmy się tak zaplanować, aby uniknąć przebywania w dużym skupisku ludzi. Zachęcam do przystąpienia do spowiedzi podczas różańca w tygodniu, aby móc zyskać odpusty i ofiarować je za zmarłych.
  • Wypominki roczne i jednorazowe przyjmowane są w kancelarii. W dni powszednie pół godziny przed różańcem i po Mszy Świętej. Natomiast w niedziele po Mszach Świętych. Wypominki jednorazowe będą czytane w naszym kościele 2 listopada. Za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych, będziemy się modlić w ciągu roku w niedziele, na przemian po Mszy o godz. 8,00 i przed Mszą o g. 10,30.
  • W minionym tygodniu trwały zapisy dzieci ze Szkoły Podstawowej, które chcą się przygotować w naszej parafii do Sakramentu bierzmowania. Kto się jeszcze chce dopisać, to proszę to uczynić indywidualnie w zakrystii bądź w kancelarii. Zapisują się dzieci z klasy 6, 7 i 8. Przygotowanie trwa minimum 2 lata. Spotkania rozpoczną się dopiero po odwołaniu obostrzeń związanych z pandemią.
  • Dziękuję rodzinom z ul. Słonecznej 4, 6 i 8 za troskę o nasz kościół. W najbliższym tygodniu proszę o tę posługę rodziny z ul. Słonecznej  18, 9, 3 i 1.
  • W zakrystii jest już dostępny listopadowy numer miesięcznika dla dzieci Staś.
  • Msze Święte w tygodniu odprawiane są wieczorem po różańcu ok. g. 18,05.
  • List_abp_Marka_Jędraszewskiego_COVID_19