Ogłoszenia duszpasterskie – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIETYCH, 01.11

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIETYCH, 01.11

  • Dzisiaj w jednej uroczystości czcimy wszystkich, którzy w niebie cieszą się zbawieniem i oglądają Boga w wieczności. Wzywamy ich orędownictwa i pomocy w drodze do osiągnięcia świętości. O godz. 16,30 różaniec z wypominkami za zmarłych, poleconych w całorocznej modlitwie wypominkowej. Za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych, będziemy się modlić w ciągu roku w niedziele, na przemian po Mszy o godz. 8,00 i przed Mszą o g. 10,30. Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • Pamiętajmy o zyskiwaniu odpustów za zmarłych. Dzisiaj i jutro poprzez nawiedzenie kościoła lub kaplicy można zyskać 1 raz w ciągu dnia odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Należy odmówić modlitwę Ojcze nasz i Wierzę oraz w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunie świętą i pomodlić się według intencji Ojca Świętego. Natomiast od 3 listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.
  • Jutro 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Święte z procesją do 5 stacji i czytaniem wypominków jednorazowych będą o g. 8,00 i 18,00.
  • We wtorek Msza Święta będzie sprawowana z formularza na czas pandemii. W środę przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza. W tym tygodniu przypada 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Msze Święte ku czci NSPJ z nabożeństwem wynagradzającym będą o godz. 7,00 i 18,00. Okazja do spowiedzi będzie rano od g. 6,30 do 7,00, i wieczorem od 17,30 do 18,00. Odwiedziny chorych będą od godz. 9,00. W sobotę o godz. 7,00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca NMP z nabożeństwem i zmianka tajemnic różańcowych.
  • W najbliższą niedzielę, tj. 8 listopada będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt Bieda Głód Wirus, gdzie celem jest pomoc najbiedniejszym, z krajów Trzeciego Świata, którzy cierpią głód z powodu COVID-19. Więcej informacji na temat akcji, można przeczytać na stronie wolontariatu: https://swm.pl/blog/cause/bieda-glod-i-covid-19-pomoc-dla-mieszkancow-krajow-misyjnych/
  • Bóg zapłać rodzinom, które w miesiącu październiku złożyły ofiarę na potrzeby naszej parafii. Wymieniliśmy w kościele 6 dużych okien u góry i 8 mniejszych oraz zostały pomalowane ściany wewnątrz kościoła. Dziękuję osobom, które wykonały montaż i obróbkę okien oraz odświeżyły ściany naszego kościoła i dzięki którym możliwe było postawienie rusztowania.
  • Dziękuję rodzinom z ul. Słonecznej 3, 9 i 18 za troskę o nasz kościół.

W najbliższym tygodniu proszę o tę posługę rodziny z ul. Spacerowej 1, 2, 3, 4 i 5.

  • Msze Święte w dni powszednie będą w poniedziałek o g. 8,00 i 18,00, we wtorek i czwartek o godz. 18,00, w środę o g. 7,00, a w piątek i w sobotę o godz. 7,00 i 18,00.