Ogłoszenia duszpasterskie – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 08.11

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 08.11

  • Dzisiaj gościmy w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy Świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt Bieda Głód Wirus, gdzie celem jest pomoc najbiedniejszym, z krajów Trzeciego Świata, którzy cierpią głód z powodu COVID-19. O godz. 16,30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • Za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych będziemy się modlić od dzisiejszej niedzieli na przemian po Mszy o g. 8,00 i przed Mszą o godz. 10,30. Wypominki są umieszczone przy wyjściu z kościoła po prawej stronie. Proszę o sprawdzenie i zgłoszenie ewentualnych braków i pomyłek.
  • Ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią, Penitencjaria Apostolska wydała dekret stanowiący, iż odpusty zupełne za zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad. Odpust zupełny dla osób odwiedzających cmentarz oraz modlących się za zmarłych jedynie w myślach, przypadający na dni pomiędzy 1 a 8 listopada zostaje przedłużony aż do końca listopada. Osoby starsze, chore oraz ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład z powodu ograniczeń nałożonych przez władze na okres pandemii, będą mogły uzyskać odpust zupełny poprzez duchowe dołączenie do pozostałych wiernych. Więcej na temat odpustów można przeczytać na stronie internetowej naszej parafii.
  • W kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek święto rocznicy poświecenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie; we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża; w środę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; w czwartek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; w piątek wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  • W środę 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. W intencjach naszej Ojczyzny będziemy błagać Boga na Mszy Świętej o godz. 8,00 i 10,30. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po Mszy o godz. 8,00. We czwartek Msza Święta będzie sprawowana z formularza na czas pandemii.
  • Dziękuję rodzinom z ul. Spacerowej 1, 2 i 4 za troskę o naszą świątynię. W najbliższym tygodniu o posługę w naszym kościele proszę rodziny z Spacerowej 6, 8, 10, 16, 20.
  • Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie tzw. szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID 19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze).  Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (muw.pl). 
  • Msze Święte w dni powszednie będą w poniedziałek i piątek o g. 7,00, w środę o g. 8,00 i 10,30, a we wtorek, czwartek i w sobotę o godz. 18,00.