Ogłoszenia duszpasterskie – 10 NIEDZIELA ZWYKŁA,06.06

 

10 NIEDZIELA ZWYKŁA,06.06

• Dzisiaj o godz.16.30 zapraszam na procesję eucharystyczną. Msza wieczorna o 17,00.

• We wtorek przypada wspomnienie św. Jadwigi królowej, patronki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, a także schól liturgicznych. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

• W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu biskupi polscy odnowią akt poświęcenia Polski Najświętszemu Serca Pana Jezusa. Ten Akt będzie odnowiony we wszystkich parafiach. W naszej parafii dokonamy tego po Mszy Świętej o godz. 18.00. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• W sobotę w salce na plebaii próba scholi parafialnej o godz. 10,00. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w sobotę o godz. 9.00 dla klas 6 -ych, a o godz. 11.00 klas 7 i 8.

• Wyrażam wdzięczność rodzinom i tym osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i piękną dekorację 4 ołtarzy ku czci Bożego Ciała oraz tym, którzy udekorowali domy i zadbali o trasę przebiegu procesji eucharystycznej. Dziękuję osobom niosącym baldachim, sztandary i feretrony, chłopcom z dzwonkami i dziewczynkom, sypiącym kwiaty, panom organiście i kościelnemu, służbie liturgicznej, strażakom i wszystkim, którzy pobożnie oddawali publiczną cześć Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie.

• Bóg zapłać rodzinom z ul. Szlacheckiej 62, 64 i 66 za troskę o naszą świątynię i złożoną ofiarę. W tym tygodniu troska o nasz kościół przypada rodzinom z ul. Szlacheckiej 76, 78, 80, 82 i 84.

• W zakrystii jest jeszcze do nabycia, nowy, czerwcowy numer Stasia.

• Msze Święte w tygodniu będą o godz. 18.00. Do czwartku włącznie po Mszy będą procesje eucharystyczne wokół kościoła w ramach oktawy Bożego Ciała. Na procesji śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.