Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, 30.05.2021

 

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, 30.05.2021

 

 • Niedziela dzisiejsza w Archidiecezji krakowskiej kończy okres przyjęcia komunii świętej wielkanocnej, do czego nas zobowiązuje trzecie przykazanie kościelne. O godz.16.30 nabożeństwo majowe. Msza wieczorna o 17,00.
 • Jutro święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych. We wtorek rozpoczyna się miesiąc poświęcony Najświętszemu Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą w niedziele i święta o godz. 16.30, a w pozostałe dni w miesiąca czerwca po Mszy Świętej będziemy odmawiać Litanię do NSPJ. 1 czerwca przypada wspomnienie św. Justyna i dzień dziecka.
 • We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte jak w niedzielę. Po Mszy o godz. 10,30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Po wyjściu z kościoła pójdziemy ul. Akacjową. Potem chodnikiem na ul. Długą do rodziny Kozików i z powrotem przez miejsce postojowe wrócimy do kościoła. Proszę naszych strażaków o kierowanie ruchem na trasie procesji i pomoc w jej przebiegu. Proszę o przygotowanie ołtarzy w następujących miejscach:
 • I – na wysokości domu rodziny Kawulów i Lasotów
 • II – przy rodzinie Kozików
 • III – przy rodzinie Nowakowskich
 • IV- przy plebani na wysokości wjazdu na miejsce postojowe.

 

 • Przez 8 dni po Bożym Ciele Msze Święte będą o godz. 18,00, a po nich procesje eucharystyczne wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, młodzież do niesienia feretronów, dzieci w strojach komunijnych wraz z rodzinami.
 • W tym tygodniu przypada 1 piątek miesiąca. Msze Święte ku czci Serca Bożego z nabożeństwem wynagradzającym będą o godz. 7.00 i 18,00. Okazja do spowiedzi będzie w poniedziałek, wtorek i środę i piątek pół godziny przed Eucharystią. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9,00.
 • W sobotę w salce na plebanii rozpoczęcie spotkań dla scholi parafialnej o godz. 10,00. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w sobotę o godz. 9.00 dla klas  6 -ych, a o godz. 11.00 klas 7 i 8.
 • Bóg zapłać rodzinom z ul. Szlacheckiej 48, 52, 54 i 58 za troskę o naszą świątynię. W tym tygodniu troska o nasz kościół przypada rodzinom z Szlacheckiej 62, 64, 66, 68, 72
 • Dziękuję za złożony przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych dar ołtarza, który będzie przeznaczony na odnowę tabernakulum. Bóg zapłać także za ofiarę złożoną w ubiegłą niedzielę na potrzeby inwestycyjne i remontowe naszej parafii. 
 • W zakrystii można nabyć nowy, czerwcowy numer Stasia.