Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 23.05.2021

 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 23.05.2021

 

  • Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Dzisiaj o godz. 13.00 dodatkowa Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Chrztu. O godz.16.30 nabożeństwo majowe. Msza wieczorna o 17,00. Majówki w tygodniu są odprawiane przed Mszą wieczorną o godz. 17,30. Zachęcam do uczestnictwa dzieci , kandydatów do bierzmowania i rodziny. W tych ostatnich dniach kończącego się maja przybywajmy, aby Maryi powierzać wszystkie sprawy, którymi żyjemy.
  • Jutro 2 dzień Zielonych Świąt, Święto Matki Kościoła. Msze Święte będą o godz. 8.00 rano i wieczorem o godz. 18,00. W środę przypada wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana, w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana. W przyszłą niedzielę Uroczystość Przenajświętszej Trójcy. W naszej krakowskiej Archidiecezji kończy się okres przyjęcia komunii świętej wielkanocnej, do czego nas zobowiązuje trzecie przykazanie kościelne.
  • W sobotę w salce na plebanii spotkania dla kandydatów do bierzmowania. O godz. 9.00 klasy 6, a o godz. 10.00 klasy 7 i 8. Na spotkanie należy przynieść deklaracje podpisane przez kandydata i rodziców. Osoby, które nie były wczoraj na spotkaniu deklaracje mogą odebrać w zakrystii.
  • Bóg zapłać rodzinom z ul. Zakątek za troskę o naszą świątynię. W tym tygodniu troska o nasz kościół przypada rodzinom z Szlacheckiej 46, 48, 52, 54 i 58.
  • Msze Święte w tym tygodniu będą w poniedziałek o godz. 8,00 i 18,00, a w pozostałe dni o godz. 18,00.