Ogłoszenia duszpasterskie – 11 Niedziela Zwykła – 17.06.2018

                                        11 Niedziela Zwykła17.06.2018

 

  • Dzisiaj wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, patrona Caritas. O godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Msza Święta wieczorna o g. 17,00. O godz. 19.00 na skawińskim rynku odbędzie się koncert zespołu „niemaGOtu”. Koncert ten związany jest z uczczeniem św. Jana Pawła II, który przed 40 -tu laty został wybrany na Stolicę Piotrową. Zachęcam rodziny, młodzież do spędzenia dzisiejszego wieczoru na skawińskim rynku.
  • Kardynał, Stanisław Dziwisz, który w minioną środę udzielił Sakramentu bierzmowania przywiózł do naszej parafii relikwie krwi św. Jana Pawła II. Są one umieszczone w relikwiarzu. Jest to dar złożony przez rodziców młodzieży, która w tym roku przyjęła bierzmowanie. Natomiast z daru złożonego przy okazji I Komunii Św. zostały zakupione dwie pozłacane pateny i etui. Dziękuję rodzicom dzieci, które 20 maja tego roku przystąpiły do I Komunii Świętej i rodzicom młodzieży bierzmowanej za złożony dar dla naszego kościoła.
  • Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej będzie w piątek o godz. 8,00, a dla młodzieży szkół ponadpodstawowych o godz. 18,00. Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego w czwartek od g. 17,15 do 18,00. W najbliższy piątek zapraszam także do modlitwy w intencji Ojczyzny w ramach kolejnej Nowenny Jubileuszowej.
  • W najbliższą sobotę 23 czerwca OSP  Borku Szlacheckim zaprasza na Piknik Rodzinny. Dla dzieci przygotowane są darmowe atrakcje. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Rozpoczęcie o godz. 16,00. Szczegóły na plakatach.
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele remontowe i inwestycyjne obiektów kościelnych naszej parafii.
  • Ostatnie przed wakacjami spotkanie scholi parafialnej w sobotę o godz. 9,00 na plebanii.
  • Msze Święte w tym tygodniu będą w poniedziałek i środę o godz. 7,00, a we wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godz. 18,00.