Ogłoszenia duszpasterskie – 16 Niedziela Zwykła – 22.07.2018

 16 Niedziela Zwykła22.07.2018

 

  • Dzisiaj przypada święto św. Marii Magdaleny. Dodatkowa Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego o godz. 13,00. Nieszpory o godz. 16.30 i  Msza Święta wieczorna o g. 17,00.
  • W poniedziałek przypada święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, we wtorek wspomnienie św. Kingi, dziewicy, w środę święto św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa. We czwartek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. W piątek na godz. 18,00 zapraszam na Mszę Świętą w int. Ojczyzny w ramach Nowenny Jubileuszowej, przygotowującej nas do świętowania 100 -lecia odzyskania niepodległości.
  • W dniach 22 – 29 lipca obchodzimy 19 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”.  W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo pojazdów mechanicznych z racji przypadającego we środę wspomnienia św. Krzysztofa, którego pomocy wzywają kierowcy i podróżujący. Pojazdy do poświęcenia proszę zaparkować przed Mszą Świętą najpierw wokół kościoła, a jak już nie będzie tam miejsca to resztę na parkingu. Ofiara ze składki będzie przeznaczona na pomoc dla polskich misjonarzy na zakup środków transportu.
  • Zbliża się XXXVIII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpocznie się w poniedziałek 6 sierpnia spod kościoła Miłosierdzia Bożego w Skawinie na Ogrodach po Mszy Świętej o godz. 8,30. Wszystkich, którzy dysponują wtedy czasem i możliwościami, a szczególnie młodzież zachęcam do wzięcia w niej udziału. Zapisujemy się indywidualnie w biurze pielgrzymkowym przy parafii ŚŚ. App. Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie. Zapisy trwają od 1 do 4 sierpnia w salce na plebanii od g. 17.00 – 19.00, w sobotę 4 sierpnia od od 8,30 – 10,00 oraz w niedzielę 5 sierpnia od 8,30 – 14,00.
  • W piątek 27 lipca o godz. 18,30 w parafii ŚŚ.App. Szymona i Judy Tadeusza będzie spotkanie dla osób, którzy chcą włączyć się w pomoc i organizację pielgrzymki.
  • Msze Święte w tym tygodniu będą w poniedziałek i środę o godz. 7,00, a w pozostałe dni tygodnia o godz. 18,00.