Ogłoszenia duszpasterskie – 17 Niedziela Zwykła – 29.07.2018

17 Niedziela Zwykła29.07.2018

  • Dzisiaj przypada wspomnienie św. Marty. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów. Nieszpory o godz. 16.30 i  Msza Święta wieczorna o g. 17,00.
  • We poniedziałek przypada wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana, w środę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. W przyszłą niedzielę na zakończenie każdej Mszy Świętej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. W naszym dekanacie za tydzień parafia Paszkówka będzie przeżywać odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Suma o godz. 11,15.
  • W tym tygodniu 1 piątek miesiąca. Msze Święte ku uczczeniu Najświętszego Serca Pana Jezusa będą o g. 7,00 i 18,00. Okazja do spowiedzi rano do godz. 7,00 i po południu od 17,15 do 18,00. odwiedziny chorych od godz. 9,00.
  • Zapisy na Pieszą Krakowską Pielgrzymkę do Częstochowy trwają od 1 do 4 sierpnia w salce na plebanii przy parafii ŚŚ. App. Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie od g. 17.00–19.00, w sobotę 4 VIII od od 8,30–10,00 oraz w niedzielę 5 VIII od 8,30-14,00
  • Wyrażam wdzięczność rodzinom i ofiarodawcom za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na potrzeby związane z pracami remontowymi w naszej parafii. Została wylana pierwsza wylewka w dolnej części plebanii. Na niej układany jest styropian i rozprowadzana instalacja centralnego ogrzewania. Wiszą już grzejniki w pomieszczeniach mieszkalnych. Na bieżąco wypłacani są hydraulicy. Do zapłacenia pozostaje styropian, wylewka końcowa i materiał, który pobierany jest na bieżąco. W najbliższym czasie planuję zamówić płytki na podłogi i ściany oraz drzwi.
  • W zakrystii można nabyć płytę CD „naRodziny” z pieśniami i piosenkami uwielbienia, wykonywanymi przez muzyków ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Nabywając płytę pomagamy przy zakupie różańców dla osób w zakładach karnych w całej Polsce oraz wspieramy Ignacjańskie Dni Młodzieży. Koszt płyty jedynie 20 zł. A potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet całego świata.
  • Od 30 lipca do 13 sierpnia prowadzony będzie nabór wniosków o docieplenie budynków, wymiany okien i drzwi dla osób o niskich dochodach. Szczegółowe informacje są na stronie internetowej Gminy Skawina i na plakacie, wywieszonym w gablocie.
  • Msze Święte w tym tygodniu będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7,00, a we wtorek, czwartek, piątek i sobotę  o godz. 18,00. Pogrzeb śp. Wandy Zabagło będzie jutro w poniedziałek. O godz. 15,30 wprowadzenie do kościoła, a o 16,00 Msza żałobna.