Ogłoszenia duszpasterskie – 17 NIEDZIELA ZWYKŁA, 25.07

17 NIEDZIELA ZWYKŁA, 25.07  

  • Dzisiaj gościmy w naszej parafii siostrę Reginę ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, która przybliża nam  misyjną pracę Kościoła w Kamerunie. Po Mszach przed kościołem będzie można okazać wsparcie dla Misji w Kamerunie. O godz. 13.00 dodatkowa Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Chrztu Świętego, a o godz.16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Msza wieczorna o g. 17,00.
  • Dzisiaj przypada Światowy dzień Dziadków i Osób Starszych, który ustanowił papież Franciszek. Pamiętajmy o nich w modlitwie, a wnuki i osoby młode niech nie zapominają o tym, aby ich odwiedzać, towarzyszyć i pocieszać.
  • 25 lipca przypada święto św. Jakuba, a kierowcy i podróżujący czczą także św. Krzysztofa. Po mszy Świętej będzie błogosławieństwo i poświęcenie kierowców i pojazdów. Ofiara składana przy tej okazji będzie przeznaczona na Akcję św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr, dzięki której misjonarze otrzymują pomoc na potrzebne środki transportu.
  • Jutro wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP, w czwartek wspomnienie św. Marty. Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia życzymy zdrowia, obfitości potrzebnych darów i łask oraz powierzamy ich Bożej Opatrzności i opiece swych patronów.
  • W sobotę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nowenna przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego.
  • W tym tygodniu troska o nasz kościół przypada rodzinom  z ul. Długiej 49, 53, 55, 59 i 61.
  • W zakrystii można nabyć nowy – sierpniowy numer miesięcznika Staś oraz dodatkowy miesięcznik ze zgadywankami.
  • Msze Święte w tygodniu będą o godz. 7.00 w poniedziałek, środę, piątek i o godz. 18.00 we wtorek, czwartek i sobotę.