Ogłoszenia duszpasterskie – 33 NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.11

  33 NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.11

 

  • Dzisiaj przeżywamy V Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Ubogich zawsze macie u siebie”. Przed kościołem do puszek będzie można złożyć ofiarę na ubogich. O g.16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Msza wieczorna o g. 17,00.
  • W środę przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy a w czwartek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  • W sobotę 20 listopada o godz. 8.30 i 11.00 spotkania dla przygotowujących się do Sakramentu bierzmowania, a o godz. 9.30 spotkanie scholi parafialnej.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy o godz. 10.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i poświecenie rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny.
  • Za tydzień w naszej parafii na wszystkich Mszach Świętych będziemy gościć zespół „Taruta” z Ukrainy z Tarnopola. Pomaga on 200 dzieciom sierocińca. Proszą o przybory szkolne lub słodycze, które zostaną przekazane dzieciom. Będą też płyty i pamiątki, które można zakupić, aby wesprzeć potrzeby domu dziecka w Tarnopolu.
  • Bóg zapłać za troskę o nasz kościół i złożoną ofiarę rodzinom z ul. Zawiłej 6, 16, 18 i 34. A w tym tygodniu troska o naszą świątynię przypada rodzinom z ul. Zawiłej 2×36, 38, 40 i 44. Rodziny, którym przypada troska o nasz kościół proszone są o złożenie ofiary na kwiaty.
  • Tworzy się Róża mężczyzn w naszej parafii. Zapraszam chętne osoby do włączenia się do tej wspólnoty modlitewnej.
  • Na prośbę i apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę będzie ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Po Mszach Świętych przed kościołem do puszek będą zbierane środki, które zostaną przeznaczone -za pośrednictwem Caritas Polska-na działania pomocowe na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.
  • Apel-przewodniczącego-Episkopatu
  • Msze Święte w tygodniu będą w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.00, we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza Święta o godz. 15.00 dla rodzin przygotowujących się do I Komunii świętej.