Ogłoszenia duszpasterskie – 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA, 03.05.2020

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA, 03.05.2020

 

  • Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw w tej intencji. O godz. 16,30 nabożeństwo majowe. Msza wieczorna o g. 17,00.
  • W dni powszednie tygodnia majówka jest odprawiana przed Mszą wieczorną o godz. 17,30. Zapraszam do licznego udziału, aby modlić się w nich za papieża, za Kościół w Polsce, za Ojczyznę, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje i o opanowanie epidemii. W nabożeństwach majowych uczestniczą kandydaci do Sakramentu bierzmowania. Wszyscy powinniśmy z mocną wiarą uciekać się do Boga i Matki Najświętszej, aby Bóg uratował nas od zaraźliwych chorób i klęski suszy. Dlatego co tydzień na przemian we wtorki i czwartki Msza Święta będzie odprawiana z formularza na czas pandemii, a w modlitwie wiernych będziemy zanosić wołanie o deszcz.
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa, we wtorek św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana, patrona nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, w środę święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba, a w piątek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Z racji uroczystości w najbliższy piątek  nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu podjęły troskę o zewnętrzny wygląd naszego kościoła. W najbliższym tygodniu o tę posługę proszę rodziny z Zawiłej, mieszkające pod numerami 36, 38, 40 i 44.
  • Bóg zapłać za ofiary na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii złożone w ubiegłą niedzielę. Poza czwartą niedzielą miesiąca ofiary na potrzeby parafii można składać na tacę w kościele, osobiście lub przesłać na konto parafialne. Bardzo dziękuję za te ofiarność mimo tak trudnych czasów. Dobiegają już końca prace na poddaszu. Z końcem maja można będzie używać tam zupełnie nowych pomieszczeń mieszkalnych.

Msze Święte w dni powszednie przez cały maj będą tylko wieczorem o g. 18,00.