Ogłoszenia duszpasterskie – 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA, 03.05.2020 

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA, 03.05.2020

 

  • Dzisiaj o godz. 16,30 nabożeństwo majowe. Msza wieczorna o g. 17,00.
  • W dni powszednie tygodnia majówka jest odprawiana przed Mszą wieczorną o godz. 17,30. Wszyscy powinniśmy z mocną wiarą uciekać się do Boga i Matki Najświętszej, aby Bóg uratował nas od zaraźliwych chorób i klęski suszy oraz opiekował się naszymi rodzinami, Ojczyzną i Kościołem i błogosławił naszemu życiu. Nabożeństwo majowe jest właściwą ku temu okazją. W nabożeństwach majowych uczestniczą kandydaci do Sakramentu bierzmowania.
  • W tym tygodniu Msza Święta we wtorek będzie odprawiana z formularza na czas pandemii. W czwartek przypada święto św. Macieja, Apostoła. Od najbliższego czwartku rozpoczynają obchody jubileuszu 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła Wielkiego. Program znajduje się w gablocie przed plebanią i na stronie internetowej naszej parafii.

Rocznica_100_lecie_

  • W najbliższy czwartek 14.05.2020 na prośbę Stolicy Apostolskiej i polecenia naszego biskupa mamy podjąć modlitwę, post i dzieła miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 15,00 będzie dodatkowa Msza Święta. Zapraszam na nią rodziców dzieci z klasy 3 SP, przygotowujących się do przeżycia I Komunii. Po Mszy będzie błogosławieństwo i rozdanie książeczek.
  • Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu podjęły troskę o zewnętrzny wygląd naszego kościoła. W najbliższym tygodniu o tę posługę proszę rodziny z Zawiłej, mieszkające pod numerami 48, 50, 58 i 64.
  • Przypominam o stosowaniu się do obowiązujących zasad postępowania w czasie pandemii: dezynfekcji dłoni po wejściu do kościoła i przed przyjęciem Komunii Świętej, używaniu maseczek zakrywających nos i usta, zachowaniu 2m odległości między osobami oraz o przestrzeganiu liczby osób w kościele.
  • Msze Święte w dni powszednie przez cały maj będą tylko wieczorem o g. 18,00.