Ogłoszenia duszpasterskie – 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA, 17.05.2020

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA, 17.05.2020

 

  • Dzisiaj o godz. 15,00 dodatkowa Msza Święta dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. O g. 16,30 nabożeństwo majowe i Msza wieczorna o g. 17,00. W dni powszednie tygodnia majówka jest odprawiana przed Mszą wieczorną o godz. 17,30. W nabożeństwach majowych uczestniczą kandydaci do Sakramentu bierzmowania. Zapraszam także dzieci poniżej 13 roku życia, bo mogą już wychodzić z domu. Zgodnie ze złagodzonymi obostrzeniami w naszym kościele może w środku przebywać 40 osób. Pozostałe osoby mogą uczestniczyć przed kościołem. Przypominam o stosowaniu się do obowiązujących zasad postępowania w czasie pandemii.
  • W tym tygodniu w poniedziałek przypada 100 -a rocznica urodzin Karola Wojtyły. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Kościół błaga Boga o urodzaje i za kraje głodujące. W poniedziałek i środę o godz. 17.30 procesja błagalna wokół kościoła do krzyża misyjnego. Potem nabożeństwo majowe i Msza Święta. A we wtorek o godz. 17.45 majówka będzie przy kapliczce koło p. Cyganików. Potem będzie Msza Święta, a po niej procesja błagalna. We wtorek nie będzie Mszy w kościele. Msza Święta w czwartek będzie odprawiana z formularza na czas pandemii.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 13,00 będzie dodatkowa Msza Święta z udzieleniem chrztu świętego.
  • Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu podjęły troskę o zewnętrzny wygląd naszego kościoła. W najbliższym tygodniu o tę posługę proszę rodziny z Zawiłej, mieszkające pod numerami 77, 75, 73, 69 i 65.
  • Msze Święte w dni powszednie przez cały maj będą tylko wieczorem o g. 18,00. We wtorek 19 maja Msza Święta i majówka będą odprawione tylko przy kapliczce koło p. Cyganików. Nie będzie Mszy w kościele.
  • Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby remontowe naszej parafii.