Ogłoszenia duszpasterskie – 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA, 02.05.2021

 

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA, 02.05.2021

 

  • Dzisiaj o g. 16.30 nabożeństwo majowe. Msza wieczorna o godz. 17,00. Majówki w tygodniu będą odprawiane przed Mszą wieczorną o godz. 17,30. Zapraszam do licznego udziału rodziny, młodzież, maturzystów, dzieci, kandydatów do bierzmowania oraz dzieci, które 16 maja przystąpią do I Komunii św.
  • W poniedziałek przypada uroczystość NMP, Królowej Polski. Msze Święte z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich będą o godz. 8,00 i 18,00. We wtorek wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników. W środę wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. W czwartek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  • W tym tygodniu przypada 1 piątek miesiąca. Msze Święte z nabożeństwem wynagradzającym o godz. 7.00 i 18,00. Okazja do Sakramentu pokuty rano od godz. 6,30 i wieczorem od g. 17,15. Odwiedziny chorych w domach od g. 9,00.
  • W sobotę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. W związku z tą uroczystością w niedzielę 9 maja na Skałce w Krakowie o godz. 10.00 będzie Msza Święta, o czym słyszeliśmy w słowie naszego Metropolity.
  • Bóg zapłać rodzinom z ul. Szlacheckiej 22 i 24 oraz Topolowej 1 i 2 za troskę o naszą świątynię. W tym tygodniu sprzątanie kościoła przypada rodzinom z ul. Szlacheckiej 44 i ul. Zakątek 1, 3, 7 i 9.
  • Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii w ubiegłą niedzielę w kościele oraz na konto parafialne w miesiącu kwietniu. Prace są na etapie przygotowania do malowania środkowej kondygnacji plebanii i klatki schodowej. Do tej pory zostały wytynkowane ściany oraz położone płyty regipsowe na sufitach. Z zebranych składek na bieżąco pokrywane są koszty materiałów.
  • Msze Święte w tym tygodniu będą w poniedziałek o g. 8.00 i 18.00, w piątek o g. 7.00 i 18.00, a w pozostałe dni o godz. 18,00.