Ogłoszenia duszpasterskie – 6 NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.02

6 NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.02

  • Dzisiaj rozpoczyna się 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów po hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys”  O godz. 16.30 cicha adoracja. Msza Święta wieczorna o godz. 17,00.
  • W środę 17 lutego rozpoczyna się Wielki Post. Msze Święte z posypaniem głów popiołem będą o godz. 8.00 i 18,00. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy będzie po Mszy rannej. W Środę Popielcową obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W naszej archidiecezji w tym dniu rozpoczyna się okres Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej(30 maja). Od Środy Popielcowej do 1 Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  • Podejmijmy i realizujmy postanowienia wielkopostne, aby przezwyciężać nasze wady, grzechy, uzależnienia i złe przyzwyczajenia, aby być odpowiedzialnymi i  prawdziwie miłującymi uczniami Chrystusa. Wśród tych umartwień wielkopostnych może być dobrowolna abstynencja od alkoholu, aby chronić siebie, dawać dobre świadectwo innym oraz wynagradzać Bogu wszelkie grzechy popełnione z pijaństwa.
  • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Drogi Krzyżowe będą odprawiane w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.15. Msza święta w piątki Wielkiego Postu będzie wieczorem o g. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele o godz. 16.15.
  • W sobotę o 9.30 spotkanie naszej parafialnej scholi w salce na plebanii.
  • W przyszłą niedzielę o g. 15,00 Msza Święta dla dzieci klas trzecich i ich rodzin.
  • W zakrystii są do nabycia wielkopostne rozważania Drogi Krzyżowej, które odwołują się do osoby św. Jana Pawła II i obecnej sytuacji.
  • Dziękuję 4 rodzinom z Zelczyny, które w minionym tygodniu podjęły troskę o naszą świątynię. W tym tygodniu o tę posługę proszę kolejne rodziny z Zelczyny.          
  • Msze Święte w tym tygodniu będą rano o godz. 7.00 w poniedziałek, w środę o godz. 8,00 i 18,00, a we wtorek, czwartek, piątek i sobotę wieczorem o godz. 18,00. Adoracja w ciszy pół godziny przed Mszą wieczorną w sobotę.