Ogłoszenia duszpasterskie – 7 Niedziela Wielkanocna – 13.05.2018

7 Niedziela Wielkanocna13.05.2018

 

  • Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i wspomnienie NMP Fatimskiej. W Krakowie procesja ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00. Nabożeństwo majowe w naszym kościele o godz. 16,30 i Msza wieczorna o godz. 17,00. W tygodniu zapraszamy na majówki po Mszy wieczornej.
  • W tym tygodniu przypada w poniedziałek święto św. Macieja, Apostoła, w środę święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski. W przyszła niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od jutra podczas nabożeństwa majowego przez specjalną modlitwę będziemy się przygotowywać do przeżycia tej uroczystości.
  • W przyszłą niedzielę 23 osoby z klasy trzeciej przystąpią na Mszy Świętej o godz. 10.30 do I Komunii Świętej. Próby w w kościele będą w poniedziałek o g. 17,00, a w środę, czwartek i piątek po majówce. Spowiedź dla nich i ich rodziców będzie w sobotę o godz. 10.00.
  • W związku z koniecznością podjęcia prac remontowych obiektów kościelnych w naszej parafii proszę o pomoc i finansowe wsparcie. Co miesiąc składka z czwartej niedzieli każdego miesiąca, począwszy od przyszłej niedzieli będzie przeznaczana  na ten cel. Po każdej czwartej  niedzieli będzie podana wysokość zebranej ofiary i cel na który została przeznaczona. Jeśli ktoś będzie chciał złożyć dobrowolną ofiarę na ten cel w inną niedzielę miesiąca, to proszę uczynić to do koperty i zaznaczyć, że jest to ofiara na kościół. Ofiarę na ten cel można też przesłać na konto parafialne(dostępne na stronie internetowej naszej parafii) i odliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym.
  • Msze Święte w tym tygodniu będą o godz. 18,00.