Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018

Niedziela Zesłania Ducha Świętego20.05.2018

 

  • Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres wielkanocny w liturgicznym roku kościelnym. Na Mszy Świętej o g. 10,30. 13 dziewczynek i 10 chłopców z naszej parafii przystąpi do I Komunii Świętej. W „białym tygodniu” dzieci pierwszokomunijne przychodzą codziennie na Mszę wieczorną i majówkę.
  • W tym tygodniu przypada w poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła. Msze Święte będą o godz. 8,00 i 18,00. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W piątek kolejna nowenna jubileuszowa i Msza Święta za Ojczyznę. W sobotę wspomnienie św. Filipa Nerusza, kapłana. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się za tydzień okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, do której zobowiązuje nas przykazanie kościelne.
  •  W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.30 dzieci z klasy 4 SP będą miały rocznicę I Komunii św. Próba  w kościele będzie we czwartek po majówce. Spowiedź dla nich i ich rodziców będzie w sobotę o g. 17.00.
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10,30
  • Za tydzień 4 niedziela miesiąca. Cała składka z tej niedzieli przeznaczona będzie na prace inwestycyjne i remontowe obiektów kościelnych w naszej parafii. Jeśli ktoś będzie chciał złożyć dobrowolną ofiarę na ten cel w inną niedzielę miesiąca, to proszę uczynić to do koperty i zaznaczyć, że jest to ofiara na kościół. Ofiarę na ten cel można też przesłać na konto parafialne(dostępne na stronie internetowej naszej parafii) i odliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym.
  • Msze Święte w tym tygodniu będą w poniedziałek o godz. 8,00 i 18,00, a w pozostałe dni tygodnia tylko o godz. 18,00.