Ogłoszenia duszpasterskie – (Niedziela Trójcy Świętej)– 27.05.2018

(Niedziela Trójcy Świętej)– 27.05.2018

  • Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, do której zobowiązuje nas przykazanie kościelne. Na Mszy Świętej o g. 10,30 dzieci z klasy 4 SP będą miały rocznicę I Komunii św. Po sumie spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania. Zapraszamy dzieci i młodzież z rodzinami na majówki, które w tym tygodniu dobiegają końca.
  • We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa(Boże Ciało). Po sumie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. W tym roku będą one w następujących miejscach:

I – w bramie rodziny Płonków i Zaprzałków

II – na skrzyżowaniu dróg pomiędzy domem Kaperów i Bodnarów

III – w bramie rodziny Kubasów

IV – przy krzyżu misyjnym

Po południu o godz. 16,30 procesja eucharystyczna wokół kościoła z litanią loretańską na zakończenie nabożeństw majowych i rozpoczęcie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji Msza Święta wieczorna o godz. 17,00.

  • W piątek i sobotę Msze Święte będą o godz. 18,00 z procesją wokół kościoła. Zapraszam do licznego udziału w procesji Bożego Ciała i przez całą oktawę dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych, młodzież do niesienia feretronów i wszystkich, którzy pragną oddawać publiczny hołd i cześć Chrystusowi, obecnemu w Najświętszym Sakramencie. W piątek przypada wspomnienie św. Justyna, męczennika, dzień dziecka i 1 piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9,00. Okazja do spowiedzi od 17,15 do 18,00. nie będzie Mszy Świętej o godz. 7,00.
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania w środę po procesji i w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10,30
  • W tym tygodniu nie będzie spotkania scholi w sobotę. Najbliższe spotkanie dopiero 9 czerwca. Spotkanie ministrantów i lektorów we wtorek po procesji.
  • Za tydzień 1 niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy Świętej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Składam serdeczne podziękowanie rodzicom dzieci pierwszokomuninych za udekorowanie i przygotowanie kościoła na uroczystość I Komunii oraz za złożony dar ofiarny na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.
  • Msze Święte w tym tygodniu będą we czwartek według porządku niedzielnego, a w pozostałe dni o godz. 18,00.