Ogłoszenia duszpasterskie – 9 Niedziela Zwykła – 03.06.2018

                                    9 Niedziela Zwykła03.06.2018

  • Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie spotkanie kandydatów do Sakramentu bierzmowania. O godz.16.30 nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna oraz Msza Święta wieczorna o g. 17,00.
  • Wyrażam wdzięczność rodzinom, które w tym roku przygotowały ołtarze ku czci Bożego Ciała oraz tym, którzy udekorowali domy i zadbali o trasę przebiegu procesji eucharystycznej. Dziękuję osobom niosącym baldachim, sztandary i feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej, strażakom i wszystkim, którzy pobożnie oddawali publiczną cześć Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
  •  W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym dekanacie odpust parafialny w Brzeźnicy. Suma odpustowa o godz. 18,00. W ten piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania w sobotę o g. 19,00 i w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10,30. Bierzmowanie będzie we środę 13 czerwca o godz. 18,00. Młodzież, która się przygotowywała w naszej parafii przyjmie ten Sakrament z rąk ks. kardynała Stanisława Dziwisza.
  • Bardzo dziękuję za złożone ofiary na cele inwestycyjne i remontowe budynków kościelnych naszej parafii. Część z tej kwoty zostanie przeznaczona na rzutnik oraz odświeżenie i  wyposażenie pomieszczenia, które służy księżom, uczestniczących w spotkaniach dekanalnych, odpuście czy bierzmowaniu. Za zrozumienie i ofiarność składam serdeczne Bóg zapłać.
  • Spotkanie ministrantów i lektorów we czwartek po procesji, a spotkanie scholi parafialnej w sobotę o godz.9,00 na plebanii.
  • Msze Święte w tym tygodniu będą o godz. 18,00.