Ogłoszenia duszpasterskie – II NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 20.01.2019  

                             II NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO20.01.2019

  • Dzisiaj Nieszpory o godz. 16,30 i Msza Święta wieczorna o 17,00, a po Mszy Świętej ok. g. 18,00 w kościele będzie koncert kolęd i pastorałek z „góralską nutą” w wykonaniu kapeli „Ślebodni”.
  • W liturgii tego tygodnia będziemy czcić w poniedziałek św. Agnieszkę, dziewic i męczennicę, w czwartek św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła – patrona dziennikarzy. A w piątek przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Pamiętajmy także o naszych babciach i dziadkach. Niech żyjącym towarzyszy opieka Boga i Matki Najświętszej, zdrowie, ciepło, zainteresowanie i szacunek ze strony najbliższych, a zmarłym modlitewna troska o ich zbawienie.
  • Wyrażam wdzięczność wszystkim parafianom, którzy przyjęli kapłana w swoim domu w ramach duszpasterskiej wizyty kolędowej. Bóg zapłać za otwarte drzwi, okazywaną gościnność i ofiarność. W intencji wszystkich rodzin i osób, które zostały odwiedzone przez kapłana w czasie tegorocznej kolędy odprawię Msza Święta w przyszłą niedzielę 27 stycznia o godz. 17,00. Jeśli jakieś rodziny nie mogły w zaproponowanym czasie przyjąć kapłana w swoim domu, a chcą to jeszcze uczynić, to proszę o kontakt, aby ustalić dogodny termin.
  • Rozpoczęły się kolejne Światowe Dni Młodzieży. Tym razem papież Franciszek spotka się z młodymi w Panamie w Ameryce Środkowej. Z naszej Archidiecezji ponad 600 osób weźmie bezpośrednio udział w tym wydarzeniu. A w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie w dniach 26–27 stycznia odbędzie się 24-godzinne czuwanie, w którym młodzi ludzie będą duchowo łączyć się z tym wydarzeniem.
  • W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. Przed nami wymiana okien i docieplenie budynku plebanii.
  • Pani Sołtys informuje, że cena tabliczek z numerem domu i nazwą ulicy wynosi 20 zł. Wpłaty można dokonać w domu u p. sołtys w najbliższy poniedziałek od godz. 13,00 – 17,00, we wtorek od g. 13,00 – 19,00, w sobotę od 13,00 – 17,00 oraz w niedzielę 27 stycznia w salce na plebanii po każdej Mszy Świętej.
  • Msze Święte w tygodniu będą odprawione w poniedziałek, środę i piątek o godz.7,00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18,00. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza z udzieleniem Sakramentu Chrztu o g. 13,00.