Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 13.01.2019  

 NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO13.01.2019

 

  • Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego. Ta niedziela kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją dekoracja Bożonarodzeniowa i śpiew kolęd potrwa do 2 lutego. Od jutra w liturgicznym roku kościelnym rozpoczyna się Okres Zwykły, który potrwa do Środy Popielcowej.
  • Dzisiejsza niedziela stanowi okazję do przypomnienia spraw związanych z udzielaniem Sakramentu Chrztu Świętego w naszej parafii. Chrzest w sposób uroczysty udzielany jest w 4 niedzielę każdego miesiąca na dodatkowej Mszy świętej o godz. 13.00. Rodzice zapisują chrzest w kancelarii parafialnej minimum 2 tygodnie przed terminem chrztu. Na chrzestnych wybierają osoby praktykujące wiarę chrześcijańską, czyli nie mające przeszkód do przyjmowania Komunii świętej. Jeśli osoby te mieszkają poza naszą parafią, to przynoszą zaświadczenia z parafii zamieszkania, że mogą być chrzestnymi.
  • W przyszłą niedzielę 20 stycznia po wieczornej Mszy Świętej ok. g. 18,00 w kościele będzie koncert kolęd i pastorałek z „góralską nutą” w wykonaniu kapeli „Ślebodni”
  • Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Jeśli jakieś rodziny nie mogły w wyznaczonych terminach przyjąć kapłana w swoim domu, a chcą to jeszcze uczynić, to można skontaktować się z księdzem w przyszłą niedzielę i ustalić dogodny termin, ale już po feriach, od 27 stycznia. W intencji wszystkich rodzin i osób, które zostały odwiedzone przez kapłana w czasie tegorocznej kolędy zostanie odprawiona Msza Święta w niedzielę 27 stycznia o godz. 17,00.
  • Dzieciom, młodzieży i tym, którzy rozpoczęli ferie życzymy Bożej opieki, zdrowia, spokojnego i bezpiecznego wypoczynku.
  • Msze Święte w tygodniu będą odprawione w poniedziałek, środę i piątek o godz.7,00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18,00.