Ogłoszenia duszpasterskie – III NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 27.01.2019  

 III NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO27.01.2019

 

  • Dzisiaj kończą się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Na zakończenie Mszy Świętej odczytam komunikat naszego Arcybiskupa i wspólnie pomodlimy się za młodych pielgrzymów. Nieszpory o godz. 16,30 i Msza Święta wieczorna o 17,00 w intencji rodzin i osób, które odwiedziłem podczas tegorocznej kolędy. Po każdej Mszy Św. można wpłacić zaliczkę na zakup tabliczki z numerem domu i nazwą ulicy.
  • Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na nowy cykl „Dialogów”. Dialogi to spotkania biskupa z wiernymi, które odbywają się raz w miesiącu, w czwartki w różnych kościołach Krakowa. Można wtedy zadawać pytania, aby rozwiać wątpliwości w dziedzinie wiary oraz lepiej poznać Kościół. Tematy, czas i miejsca spotkań dostępne są na stronie internetowej dialogi.pl oraz na ulotkach, które można zabrać przy wyjściu z kościoła.
  • W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać w poniedziałek św Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła, w czwartek św. Jana Bosko, kapłana, patrona wychowawców.
  • W tym tygodniu 1 piątek miesiąca. Msze Święte z nabożeństwem wynagradzającym Sercu Bożemu będą o godz. 7,00 i 18,00. Spowiedź będzie rano od godz. 6,30 i wieczorem od godz. 17,15. Odwiedziny chorych rozpoczną się od godz. 9,00.
  • W sobotę święto Ofiarowania Pańskiego–Matki Bożej Gromnicznej i XXIII Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z poświęceniem gromnic będą o g. 8,00 i 18,00.
  • Spotkanie w ramach warsztatów teatralnych będzie w piątek 1 lutego o godz. 19,00. Zaproszenie kierowane jest nie tylko do aktorek z ostatniego przedstawienia, ale także do wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do tej grupy i pobawić się w teatr.
  • Próba i spotkanie naszej scholi parafialnej w sobotę o godz. 9,00. Natomiast pokolędowe spotkanie ministrantów i lektorów wraz z rodzicami będzie w przyszłą niedzielę o godz. 15,00
  • Sołtys i Rada Sołecka zaprasza w przyszłą niedzielę 3 lutego o godz. 15,00 do Zespołu Placówek Oświatowych w Borku Szlacheckim. Z udziałem władz Gminy Skawina odbędą się wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej. Dokładny porządek zebrania podany jest na ogłoszeniach, umieszczonych na tablicach.
  • Msze Święte w tygodniu będą odprawione w poniedziałek i środę o godz.7,00, w piątek o g. 7,00 i 18,00, we wtorek, czwartek o g. 18,00, a w sobotę o godz. 8,00 i 18,00.