Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Zwykła – 26.01.2020

III Niedziela Zwykła26.01.2020

 

  • Dzisiaj Niedziela Słowa Bożego. Ustanowił ją papież Franciszek. Starajmy się często wyciągać rękę po Księgę Pisma Świętego, aby u Boga szukać odpowiedzi, jak mądrze przeżywać nasze życie. Msza wieczorna o godz. 17,00. Cicha adoracja od godz. 17,30.
  • W kalendarzu liturgicznym we wtorek przypada św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła, a w piątek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.
  • W tym tygodniu przypada 1 sobota miesiąca lutego. Msza Święta o godz. 7,00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  • W przyszłą niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic będzie na każdej Mszy Świętej. 2 lutego obchodzony jest po raz XXIV Dzień Życia Konsekrowanego. Składka będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
  • Dziękuję rodzinom, które w tym i poprzednim tygodniu podjęły posługę troski o nasz kościół. W najbliższym tygodniu proszę o nią rodziny z ul. Długiej mieszkające pod numerami 99, 109, 115, 117 i 119.
  • Wszystkim, którzy rozpoczęli ferie zimowe: młodzieży, dzieciom i nauczycielom życzymy śniegu oraz bezpiecznego i spokojnego wypoczynku. Niech nam wszystkim Pan Bóg błogosławi.
  • Msze Święte w tym tygodniu będą w poniedziałek, środę i piątek o g. 7,00, we wtorek, czwartek o godz. 18,00, a w sobotę o g. 7,00 i 18,00