Ogłoszenia duszpasterskie – IV NIEDZIELA OKRESU WIELKIEGO POSTU – 31.03.2019 

  IV NIEDZIELA OKRESU WIELKIEGO POSTU31.03.2019

  • Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 16,00 i Msza wieczorna o godz. 17,00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17,15. Zachęcam dzieci, młodzież i rodziny do udziału w tych pasyjnych, wielkopostnych nabożeństwach.
  • Ofiarę na na kwiaty do Bożego Grobu oraz na baranki wielkanocne  można składać do skarbony przy ambonie. Kupując baranki wspieramy charytatywne dzieła prowadzone przez Caritas. Natomiast przy wyjściu z kościoła, po każdej Mszy Świętej nasza schola rozprowadza PASCHALIKI. W tym roku dochód z rozprowadzania paschalików schola chce przeznaczyć na uszycie strojów.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msze Święte z nabożeństwem wynagradzającym Sercu Bożemu będą o godz. 7,00 i 18,00. Okazja do spowiedzi będzie rano od godz. 6.30 i wieczorem od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9,00. W sobotę o godz. 7,00 będzie Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po niej  nabożeństwo i zmianka tajemnic różańcowych.
  • Spotkanie kandydatów, przygotowujących się do bierzmowania będzie w sobotę o godz. 8,00 dla grupy gimnazjalnej i w niedzielę po sumie dla klasy 7 i 8 SP.
  • Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 17,00.
  • W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy Świętej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed kościołem za tydzień 7 kwietnia KRUSZYNKI – Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i ich rodzinom zaprezentuje na kiermaszu przedświątecznym ikony, anioły, stroiki oraz różne ozdoby. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rehabilitację społeczną uczestników. Od grudnia 2018 roku to Stowarzyszenie prowadzi w Rzozowie Warsztaty Terapii Zajęciowe. Codziennie z tej terapii i rehabilitacji korzysta 30 osób niepełnosprawnych.
  • W niedziele Palmową po Mszy o godz. 10,30 będzie konkurs poświęconych palm. Do konkursu mogą przystąpić rodziny i wszyscy którzy w całości sami wykonają palmy.
  • Składam podziękowanie tym parafianom, którzy w ostatnią niedzielę w kościele oraz poprzez konto parafialne wspomogli ofiarą nasze parafialne inwestycje. Ostatnio zakupione zostały 4 stoły do jadalni. Dokonaliśmy też formalności notarialnego zapisu dostępu do drogi służebnej z zakupionej działki na miejsce postojowe  od strony południowej. Przypominam także, że składamy pieniądze na wymianę dachu i dalsze prace remontowe.
  • Msze Święte w tygodniu będą w poniedziałek i środę o godz. 7,00, a we wtorek i czwartek o g. 18,00, a w piątek i sobotę o godz. 7,00 i 18,00.