Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 07.06

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 07.06

 

  • Dzisiaj o godz. 16,30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo czerwcowe. Msza wieczorna o g. 17,00.
  • W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jadwigi, królowej, w piątek wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, kapłana i męczennika
  • We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte jak w niedzielę. Po Mszy o godz. 10,30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Po wyjściu z kościoła pójdziemy kierunku południowym. Potem ul. Nad Potokiem do końca i z powrotem. Następnie ul. Zawiła – ul. Długa i przez miejsce postojowe wrócimy do kościoła. Proszę naszych strażaków o kierowanie ruchem na trasie procesji i pomoc w jej przebiegu. A ołtarze proszę przygotować ołtarzy w następujących miejscach:

I – przy wejściu na ul. Wesołą(koło rodziny Mlost)

II – przy końcu ul. Nad Potokiem na wysokości rodziny Rapacz

III – przy ul. Nad Potokiem koło p. Lelek

IV(Zelczyna) – przy ul. Długiej na wysokości drogi prowadzącej do parkingu

  • Przez 8 dni po Bożym Ciele Msze Święte będą o godz. 18,00, a po nich procesje eucharystyczne wokół kościoła. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, młodzież do niesienia feretronów, dzieci w strojach komunijnych
  • Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu podjęły troskę o zewnętrzny wygląd naszego kościoła. W najbliższym tygodniu o tę posługę proszę rodziny z Wspólnej, numery 21, 19, 17, 15 i 11.  
  • Centrum wsparcia opiekunów osoby niesamodzielnej w Skawinie, bezpłatnie świadczy pomoc w szerokim zakresie, dla sprawujących opiekę nad osobami, które nie mogą samodzielnie funkcjonować. Szczegóły są na plakacie i ulotce. Osoby zainteresowane taką pomocą proszone są o kontakt: Skawina, ul. Rynek 24, tel. 508 167 636 lub mail: biuro@opiekun-skawina.pl
  • Msze Święte w dni powszednie będą w poniedziałek i środę o g. 7,00, we czwartek porządek niedzielny, a we wtorek, piątek i sobotę o g.18,00.