Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 31.05.2020 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 31.05.2020

 

  • Dzisiaj o godz. 16,30 ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe. Msza wieczorna o g. 17,00. Jutro 2 dzień Zielonych Świąt – Święto NMP, Matki Kościoła. Msze Święte będą o godz. 8,00 i 18,00.
  • Abp Marek Jędraszewski wydał dekret odwołujący dyspensę od udziału w niedzielnych Mszach Świętych. Jest on umieszczony w gablocie i na stronie internetowej. dekret
  • Jutro rozpoczynamy miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie przed Mszą wieczorną będziemy śpiewać Litanię do Serca PJ o godz. 17,30 w ramach Adoracji Najświętszego Sakramentu, a w dniach, kiedy Msza Święta jest rano będziemy ją odmawiać po Eucharystii. We czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Za tydzień Niedziela Trójcy Świętej. Kończy ona w naszej archidiecezji okres wielkanocnej komunii i spowiedzi świętej. Skorzystajmy z Sakramentu pokuty, aby wypełnić 3 przykazanie kościelne, które przypomina o przyjmowaniu komunii w okresie wielkanocnym.
  • W tym tygodniu przypada 1 piątek i 1 sobota miesiąca czerwca. W piątek Msze Święte z nabożeństwem wynagradzającym Sercu Bożemu o godz. 7,00 i 18,00. Spowiedź rano od godz. 6.30 i wieczorem od godz. 17,00. Odwiedziny chorych od godz. 9,00 w tych domach, z których zostaną zgłoszeni chorzy. W sobotę Msza Święta i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz, 7.00, a po niej zmianka tajemnic różańcowych.
  • Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu podjęły troskę o zewnętrzny wygląd naszego kościoła. W najbliższym tygodniu o tę posługę proszę rodziny z Wspólnej, numery 24, 29 31 i 25.
  • Składam wyrazy wdzięczności za ofiarę na potrzeby naszej parafii w ubiegłą niedziele. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na dokończenie remontu i wyposażenie poddasza budynku plebanii.
  • Msze Święte w dni powszednie będą w poniedziałek o g. 8,00 i 18,00,wtorek i czwartek o g. 18,00, w środę o g. 7,00, a w piątek i sobotę o g. 7,00 i 18,00.