Ogłoszenia duszpasterskie – XI NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.06

XI NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.06

  • Dzisiaj o godz. 16,30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Serca Bożego. Msza wieczorna o g. 17,00.
  • Dzisiaj o godz. 16.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach biskupi polscy odprawią uroczystą Eucharystię. O godz. 19,00 odbędzie się tam koncert z międzynarodową obsadą ku czci wielkiego papieża. W poniedziałek 15.06 biskupi pokłonią się Matce Bożej Kalwaryjskiej, a o godz. 10,00 w Wadowicach odprawią dziękczynną Mszę Świętą. Na te wydarzenia kończące obchody 100 -ej rocznicy urodzin św. Jana Pawła Wielkiego zaprasza Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.
  • Wyrażam wdzięczność rodzinom i tym osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i piękną dekorację 4 ołtarzy ku czci Bożego Ciała oraz tym, którzy udekorowali domy i zadbali o trasę przebiegu procesji eucharystycznej. Dziękuję osobom niosącym baldachim, sztandary i feretrony, dzieciom z dzwonkami i sypiącym kwiaty, panom organiście i kościelnemu, służbie liturgicznej, strażakom i wszystkim, którzy pobożnie oddawali publiczną cześć Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie.
  • We czwartek przypada wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika, patrona Caritas i zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Spotkania dla dzieci klas 3 będą w salce katechetycznej w poniedziałek o godz. 17,00 dla grupy II i we wtorek o 17,00 dla grupy I. Natomiast we środę w kościele dla całej klasy o godz. 17,15. Msza Święta dla dzieci i ich rodzin w niedzielę o g. 15.00.
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania w sobotę o godz. 8,15 i w niedzielę po Mszy o godz. 10,30.
  • Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu podjęły troskę o zewnętrzny wygląd naszego kościoła. W najbliższym tygodniu o tę posługę proszę rodziny z Wspólnej 3 oraz z ul. Zawiłej  55, 53, 49 i 47.  
  • Trwają przyjęcia do wszystkich klas Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz klas pierwszych Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Skawinie. Dzień otwarty odbędzie się 20 czerwca. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej szkoły.
  • Msze Święte w tygodniu będą o g.18,00. Procesje eucharystyczne w ramach Oktawy Bożego Ciała będą do czwartku włącznie po Mszy Świętej. Natomiast w piątek i w sobotę przed Mszą o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i uczczenie Serca Bożego.