Ogłoszenia duszpasterskie – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 28.06

   XIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 28.06

  • Dzisiaj o godz. 13,00 dodatkowa Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Chrztu. O godz. 16,30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo czerwcowe. Msza wieczorna o g. 17,00.
  • W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte będą o godz. 8,00 i 18,00. We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją o g. 17,30. W piątek święto św. Tomasza, Apostoła i pierwszy piątek miesiąca. W sobotę rocznica poświecenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie i pierwsza sobota miesiąca. W przyszłą niedzielę dzieci klas 3 z naszej parafii na Mszy Świętej o godz. 12.00 przystąpią do I Komunii świętej.
  • Spotkania dla dzieci klas 3 będą w kościele w poniedziałek i wtorek o godz. 16,30 oraz w czwartek o 18,45. W sobotę o godz. 9,30 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców oraz chrzestnych.
  • W 1 piątek nabożeństwo wynagradzające Sercu Bożemu po Mszy o godz. 7,00 i 18,00. Okazja do spowiedzi będzie rano o d g. 6,30 do g. 7,00, a wieczorem od g. 17,15 do 18,00. Od godz. 9,00 odwiedziny chorych w domach, które zostaną wcześniej zgłoszone u księdza lub u p. kościelnego.
  • W sobotę po Mszy o g. 7,00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  • Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu podjęły troskę o zewnętrzny wygląd naszego kościoła. W najbliższym tygodniu tę posługę wypełnią rodziny dzieci pierwszokomunijnych. A rodziny wyznaczone według parafialnego planu sprzątania kościoła zamiast najbliższej soboty proszone są o przyjście w  sobotę 5 września   
  • W przyszłą niedzielę 5 lipca przed kościołem do puszek będzie zbierana ofiara na pomoc poszkodowanym w wyniku ostatnich ulew, podtopień i zniszczeń. Do solidarności z poszkodowanymi zachęca nas Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.
  •  Msze Święte w tygodniu będą odprawiane w poniedziałek o godz. 8,00 i 18,00, wtorek i czwartek o godz. 18,00, w środę o g. 7,00, a w piątek i sobotę o godz. 7,00 i 18,00. Przed Mszami wieczornymi we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 17,30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.