Ogłoszenia duszpasterskie – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 05.07

   XIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 05.07

 

  • Dzisiaj w naszej parafii I Komunia Święta. Wczoraj do pierwszej spowiedzi przystąpiło 23 dzieci klas trzecich. A dzisiaj na Mszy o godz. 12,00 będą w po raz pierwszy w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Przed kościołem do puszek zbierana jest ofiara na pomoc poszkodowanym w wyniku ostatnich ulew, podtopień i zniszczeń. O godz. 16,30 adoracja w ciszy i Msza wieczorna o 17,00.
  • W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada wspomnienie bł. Marii, Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, a w środę św. Jana z Dukli, kapłana. Od poniedziałku do soboty dzieci, które przystąpiły do I Komunii świętej będą przeżywać biały tydzień. W poniedziałek będzie poświecenie obrazków, we wtorek odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, w środę złożenie przyrzeczeń abstynenckich.
  • Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie i udekorowanie kościoła oraz za złożoną ofiarę na dar ołtarza. W najbliższym tygodniu troskę o kościół podejmują rodziny z ul. Zawiłej 25, 23, 13, 9 i 3.
  • Składam podziękowanie tym wszystkim parafianom, którzy składką w ostatnią niedzielę wsparli remontowe i inwestycyjne potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary zapłacona została posadzka na balkonach i wyposażone mieszkania na poddaszu, które obecnie użytkujemy z Ks. Stanisławem.
  • Podobnie, jak w ubiegłym roku nasza parafia będzie uczestniczyć w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt można składać wzdłuż ogrodzenia za kontenerem z odzieżą w dniach od 13 do 29 lipca włącznie. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii. Dokładniejsze informacje znajdują się w gablocie przy plakacie.
  • Msze Święte w tygodniu będą odprawiane  o godz. 18,00. Pół godziny przed Mszą Świętą wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja.