Ogłoszenia duszpasterskie – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 09.08

   XIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 09.08

 

  • Dzisiaj o godz. 16,30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, we wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy, w czwartek święto NMP Kalwaryjskiej, w piątek wspomnienie św. Maksymiliana, Marii Kolbego, kapłana i męczennika.
  • W sobotę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP – święto nakazane, zobowiązujące do uczestnictwa w Eucharystii i powstrzymania się od prac niekoniecznych. Msze Święte odprawiane będą w porządku niedzielnym o godz. 8.00, 10.30 i 17,00. Po każdej Mszy błogosławieństwo ziół i kwiatów. W tym dniu przypada 100 rocznica Bitwy Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą. Diecezja Warszawsko – Praska podjęła modlitewną nowennę na wzór tej, która była odprawia w stolicy w sierpniu 1920 r. W naszej parafii włączmy się również do sztafety modlitwy w intencjach Ojczyzny i Kościoła za wstawiennictwem NMP Wniebowziętej. Zapraszam na tę modlitwę przed Najświętszym Sakramentem od godz. 15,00 do godz.17,00.
  • W przyszłą niedzielę 16 sierpnia zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski będziemy przeżywać dzień solidarności z mieszkańcami zniszczonego 4 sierpnia miasta Bejrutu w Libanie. Do modlitwy dołączmy ofiarę, która będzie zbierana do puszek przed kościołem.
  • Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o naszą świątynię. W najbliższym tygodniu o tę posługę proszę rodziny z ul. Nad Potokiem  48, 65, 63, 59 i 57.  Ze względu na przypadające w sobotę święto proszę o te posługę we wcześniejsze dni tygodnia.
  • Klub Sportowy „Borkowianka” zaprasza dzieci z roczników 2007 i młodsze na codzienne zajęcia z piłki nożnej w godz. od 16,00 – 18,00. Szczegóły na plakacie.
  • Msze Święte w tygodniu będą odprawiane w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7,00, we wtorek i czwartek o godz. 18,00, a w sobotę w porządku niedzielnym. Pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja.