Ogłoszenia duszpasterskie – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.09.2019 

   XXII NIEDZIELA ZWYKŁA01.09.2019

 

  • Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nieszpory o godz. 16,30 i Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny 2019/2020. Msza Święta na rozpoczęcie o godz. 8,00.
  • W kalendarzu liturgicznym we wtorek przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca września. Msza wynagradzająca z nabożeństwem ku uczczeniu Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 7,00 i 18,00. Okazja do spowiedzi będzie pół godziny przed Mszą Świętą. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9,00. W sobotę Msza Święta ku uczczeniu Niepokalanego Serca NMP o godz. 7,00, a po niej zmianka tajemnic różańcowych.
  • W przyszłą  niedzielę 8 września XXVII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.
  • Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii, które zostały zebrane w ubiegłą niedzielę w kościele oraz wpłynęły na konto parafialne w miesiącu sierpniu. Dziękuję za wszelką pomoc  i życzliwość. Przez miesiące wakacyjne zostało wymienione pokrycie dachowe na plebanii, zamontowane okna w dachu, ocieplony strop, a ocieplenie elewacji  zmierza ku końcowi.
  • Bardzo dziękuję rodzinom, które na ten tydzień zatroszczyły się o nasz kościół. Na najbliższy tydzień o tę posługę proszę rodziny z ul. Szlacheckiej mieszkające pod numerami 29, 31, 35, 37 i 39.
  • Zapisy na pielgrzymkę do Baranowa Sandomierskiego, Sandomierza, Wąwolnicy i Kazimierza Dolnego tylko do 8 września. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.
  • Spotkanie dla ministrantów i ich rodziców oraz dla nowych kandydatów w sobotę 7 września o godz. 17,00.
  • W tym tygodniu Msze Święte będą w poniedziałek o godz. 8,00, środę o g. 7,00, piątek o g. 7,00 i 18,00, we wtorek , czwartek o g. 18,00, a w sobotę o godz. 7,00 i 18,00.