Ogłoszenia duszpasterskie – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 30.08

   XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 30.08

 

  • Dzisiaj ostatnia niedziela wakacyjna. O godz. 16,30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • We wtorek 1 września – początek nowego roku szkolnego. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17,00 dzieci z rodzicami, młodzież, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, aby powierzyć swą naukę, pracę i przyszłość Panu Bogu. Okazja do spowiedzi będzie w poniedziałek od 17,00 do 18,00.
  • We czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W 1 piątek Msza Święta ku czci Serca Bożego z nabożeństwem wynagradzającym o godz, 7,00 i 18,00. Spowiedź rano od g. 6,30 do 7,00 i wieczorem od 17,00 do 18,00. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną kapłana od godz. 9,00. W 1 sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7,00. W  przyszłą niedzielę 6 września o godz. 10,30 będzie Msza dziękczynna za tegoroczne urodzaje, owoce i plony ziemi.
  • Dziękuję rodzinom z ul. Nad Potokiem 33, 35 i 39/2, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o naszą świątynię. Na najbliższy tydzień o tę posługę proszę rodziny z ul. Nad Potokiem  21, 17, 15, 9, 7, 1. Jest już dostępny w gablocie i na stronie internetowej dalszy harmonogram troski o nasz kościół, który obejmie pozostałą część rodzin mieszkających w naszej parafii.
  • Dziękuję wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę w kościele lub poprzez konto parafialne wsparli w miesiącu sierpniu potrzeby remontowe i inwestycyjne naszej parafii . W najbliższym czasie planowana jest wymiana okien w kościele, aby było cieplej w zimie. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.
  • W trosce o dobro chorych i potrzebujących Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski zachęca wiernych, by zdecydowali się na szczególny uczynek miłości bliźniego i oddali krew w najbliższej stacji krwiodawstwa. Tym gestem można włączyć się w akcję „Dobro jest w Małopolsce. Ramię w ramię”, organizowaną przez Małopolskie Centrum Krwiodawstwa pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego. Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie rckik.krakow.pl.
  • Pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną we czwartek, piątek i sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja.
  • Spis rolny