Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 13.09

   XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 13.09

 

  • Dzisiaj rodziny naszej Archidiecezji pielgrzymują do Kalwarii. Módlmy się za rodziny naszej parafii, aby udział w Eucharystii pomógł odkryć prawdę, że człowiek powołany jest do pełni życia. O godz. 15.00 Msza Święta dla młodzieży, przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania i ich rodzin. O 16,30 adoracja w ciszy. Msza wieczorna o godz. 17,00.
  • W poniedziałek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek wspomnienie NMP Bolesnej, w środę wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, a w piątek święto Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
  • We czwartek po Mszy wieczornej ok. godz. 18,45 spotkanie dla chłopców z naszej parafii, którzy chcieliby pełnić posługę ministranta w naszej parafii. Proszę o przybycie także rodziców. Zapraszam także chętne osoby do naszej parafialnej scholi. Spotkania scholi odbywają się w soboty od godz. 9,30 do 10,30.
  • W sobotę o godz. 8,15 spotkanie dla młodzieży pogimnazjalnej mającej przyjąć w przyszłym miesiącu Sakrament bierzmowania. Natomiast spotkanie 2 grupy będzie w niedzielę po Mszy o godz. 10,30.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 15,00 dodatkowa Msza Święta na rozpoczęcie przygotowania do I Komunii Świętej dla dzieci klas trzecich i ich rodzin.
  • Dziękuję rodzinom z ul. Szkolnej 2, 3, 4 i 10, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o naszą świątynię. Na najbliższy tydzień o tę posługę proszę rodziny z ul. Szkolnej  14, 26, 28, 30, 32.
  • W czwartek 17 września od godz. 10,00 do 17,00 w budynku OSP w Borku Szlacheckim będzie możliwość spotkania z Gminnym Ekodoradcą. Będzie on bezpłatnie udzielał informacji na temat możliwości uzyskania dotacji na wymianę kotłów, termomodernizacji budynków oraz montażu odnawialnych źródeł energii.
  • Msze Święte w tygodniu będą odprawiane w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7,00, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18,00. Pół godziny przed Mszą wieczorną wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie przed Mszą o godz. 06,50.