Ogłoszenia duszpasterskie – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.11.2019

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA10.11.2019

  • Dzisiaj XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wychodząc z kościoła będzie można wspomóc prześladowanych za wiarę i żyjących w skrajnej biedzie chrześcijan w Sudanie Południowym. Po Mszy o godz. 10,30 spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania. Msza wieczorna o godz. 17,00. Od godz. 16,30 do g. 17,00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy zakończona Litanią do św. Jana Pawła II. Taka adoracja w naszym kościele pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą jest jeszcze w każdy wtorek, czwartek i sobotę. W tym tygodniu Najświętszy Sakrament w monstrancji będzie jeszcze wystawiony do adoracji w poniedziałek. Skorzystajmy z tej możliwości, aby pomodlić się za Ojczyznę, która 101 lat temu odzyskała niepodległość.
  • W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa i Narodowe Święto Niepodległości. Msze Święte w intencji Ojczyzny będą o godz. 8,00 i 18,00. We wtorek św. Jozafata, biskupa i męczennika a w środę wspomnienie świętych pierwszych męczenników Polski.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 15,00 Msza Święta dla dzieci klas 3, przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców.
  • Do 22 listopada w Skawinie przy ul. 29 Listopada 9 osoby powyżej 55 roku życia będą mogły bezpłatnie zbadać słuch. Terminy wizyt na testy słuchu trzeba ustalić telefonicznie, pod numerem telefonu 12 276 01 12.
  • W sobotę 9 listopada o g. 8,15 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy gimnazjalnej, a w przyszłą niedzielę po Mszy o g. 10,30 dla 2 grupy.
  • Dziękuję rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o zewnętrzny wygląd naszego kościoła. W najbliższym tygodniu o tę posługę proszę rodziny z ul. Szlacheckiej nr 62, 64, 66, 68 i 72.
  • W zakrystii są do nabycia w cenie 12 zł kalendarze na 2020 rok z ciekawymi zdjęciami Karola Wojtyły i św. Jana Pawła II. Niech ten kalendarz będzie dekoracją w naszych domach, przypominającą 100 -lecie urodzin pasterza całego Kościoła i naszego wielkiego Polaka.
  • W tym roku na nocne czuwanie przed Adwentem na Jasnej Górze z 29 na 30 listopada zapisujemy się w naszej parafii. Koszt 30 zł. Przy zapisie podajemy imię i nazwisko, pesel i adres zamieszkania. Zapisy do 26 listopada w zakrystii.
  • W tym tygodniu Msze Święte będą odprawiane w poniedziałek o g. 8,00 i 18,00, w środę i piątek  o g. 7,00, a we wtorek, czwartek i sobotę o g. 18,00.